Pewna wygrana Gomunic

Po dwóch meczach bez wygranej po trzy punkty sięgnął lider piotrkowskiej klasy okręgowej LUKS Gomunice. Zespół trenera Artura Kowalskiego pokonał 4:0 Omegę II Kleszczów. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Arkadiusz Płomiński.

Lider piotrkowskiej klasy okręgowej nie miał problemów z pokonaniem ostatniej drużyny tabeli. – W zespole Omegi zagrała sama młodzież – mówi Artur Kowalski trener LUKS – W całym meczu nasz bramkarz był bezrobotny. Goście nie stworzyli ani jednej sytuacji, po której mogliby strzelić gola. Nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Kwestia czasu pozostawało tylko to kiedy strzelimy bramkę – dodaje.
Wynik meczu w 14. minucie otworzył Arkadiusz Płomiński, który po dośrodkowaniu Mateusza Hajto głową pokonał bramkarza gości. Jak się później okazało wychowanek klubu z Gomunic był bohaterem spotkania. W 37. minucie po szybkiej akcji gospodarzy Płomiński strzelił na 2:0.
Po zmianie stron lider piotrkowskiej klasy okręgowej dołożył jeszcze dwa gole. Trzeciego po dograniu Przemysława Krawczykowskiego strzelił ponownie Płomiński. Młody zawodnik gospodarzy skompletował w ten sposób hat-tricka. W samej końcówce gości dobił Łukasz Zadumiński rezerwowy bramkarz gospodarzy, który zagrał w polu.

LUKS Gomunice – Omega II Kleszczów 4:0 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Płomiński 14, 37, 61, Łukasz Zadumiński 88.
Autor: pejot