Start lepszy od AMII

Piłkarze Startu Brzeziny wygrali swoje kolejne spotkanie z rzędu. Tym razem pokonali na własnym stadionie przy Sportowej 1 AMII Nowosolną Łódź 4:2 (2:1) w meczu 11. kolejki II grupy łódzkiej klasy A. Wygrana nie przyszła łatwo. Całą drugą połowę gospodarze grali w dziesiątkę.

Gospodarze bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Już w 3. minucie bramkę dla Nowosolnej zdobył Rafał Porządny. Po wysokim dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił Dariusz Breś, który źle obliczył tor lotu piłki i jej nie złapał. Napastnik gości nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Taki obrót sprawy przeważnie wprowadza u większości rywali nerwową atmosferę, szczególnie u brzezinian. Nie tym razem. W 10. minucie w polu karnym sfaulowany został Maciej Pakulski. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr, karząc jednocześnie golkipera AMII Marcina Stęporka żółtą kartką. Do piłki podszedł Robert Szubert i pewnym strzałem doprowadził do remisu. To zdecydowanie uskrzydliło Start, który wskoczył we właściwe tory i zaczął grać swoją piłkę. W 25. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Kaźmierczaka na prowadzenie gospodarzy wyprowadził najlepszy strzelec klasy A- Maciej Pakulski, który strzałem w długi róg całkowicie zmylił Stęporka. Niecałe dziesięć minut później doszło do przepychanki po jednej z akcji między Rafałem Porządnym, a Waldemarem Pabiniakiem. Obaj za swoje zachowanie otrzymali po zółtym kartoniku. To miało poważny skutek dla gospodarzy, ponieważ tuż przed przerwą za faul w polu karnym kolejny kartonik ujrzał Pabiniak i musiał opuścić boisko. Karnego nie wykorzystał Janusz Kozłowski, który trafił w słupek.

Mimo osłabienia to brzezinianie rozpoczęli drugą połowę od agresywniejszych ataków. Najpierw w 48. minucie Szubert oddał mocny strzał obok prawego słupka bramki Nowosolnej, a w 55. minucie po ładnym, dokładnym dośrodkowaniu Tomasza Kaźmierczaka piłkę nieczysto uderzył Paweł Swaczyna. Gospodarze chcieli bardzo zdobyć trzeciego gola, który uspokoiłby trochę sytuacje na boisku. Udało im się to w 63. minucie za sprawą Macieja Borowskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Pakulskiego i zamieszaniu w polu karnym, głową wbił piłkę do siatki. To rzeczywiście mogło brzezinian uspokoić. Niestety nie na długo. W 70. minucie Michał Beta ładnym technicznym uderzeniem zdobył bramkę kontaktową. Od tego momentu inicjatywę przejął zespół z Nowosolnej. Start ograniczał się do przeprowadzania kontr po odzyskaniu piłki.  W wielu sytuacjach trzeba przyznać, że BKS miał szczęście. Ostatecznie jednak po ciężkiej i emocjonującej końcówce gospodarze zadali decydujący cios w 86. minucie. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej części spotkania Rafał Sobkiewicz.

Start Brzeziny- AMII Nowosolna Łódź 4:2 (2:1)

Bramki: Robert Szubert 11, Maciej Pakulski 25, Maciej Borowski 63, Rafał Sobkiewicz 86- Rafał Porządny 3, Michał Beta 70

Start Brzeziny: Dariusz Breś – Waldemar Pabiniak, Maciej Borowski, Mariusz Matusiak, Dominik Jedynak, Tomasz Kaźmierczak, Paweł Swaczyna, Robert Szubert, Oleg Riabko, Michał Bartosiński, Maciej Pakulski, zmiany: Kamil Walczak, Rafał Sobkiewicz, Michał Chudy, Artur Poździej

AMII Nowosolna: Marcin Stąporek – Sebastian Malarczyk, Łukasz Kosior, Janusz Kozłowski, Piotr Beta, Michał Beta, Włodzimierz Klatka, Mateusz Zbytniewski, Piotr Stolarek, Rafał Porządny, Rafał Domański, zmiany: Sylwester Lewandowski, Krzysztof Słomczyński, Tomasz Janosik

Żółte kartki: Waldemar Pabiniak, Paweł Swaczyna, Dominik Jedynak (Start), Marcin Stąporek, Rafał Porządny, Rafał Domański (AMII)

Czerwona kartka: Waldemar Pabiniak 44 (Start)- za dwie zółte

Widzów: 171 (22 Nowosolna)