Gomunice utrzymują przewagę

Status quo w piotrkowskiej klasie okręgowej. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej czołowe zespoły solidarnie wygrały swoje mecze. Lider LUKS Gomunice w dalszym ciągu ma trzy punkty przewagi nad Mechanikiem Radomsko.

Po dwóch meczach bez zwycięstwa przebudził się LUKS Gomunice. Lider piotrkowskiej klasy okręgowej nie dał najmniejszych szans najsłabszej w lidze Omedze II Kleszczów wygrywając 4:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Arkadiusz Płomiński. Sporo problemów z odniesieniem wygranej miał Mechanik Radomsko, który podejmował sensacyjnego pogromcę Gomunic GUKS Gorzkowice. W pierwszej połowie bliżsi strzelenia gola byli goście. Eryk Smuga trafił jednak w słupek. Na początku drugiej połowy dwa gole dla Mechanika strzelił Łukasz Gloc i zanosiło się na spokojne zwycięstwo wicelidera. W końcówce meczu kontaktowego gola strzelił Konrad Cichosz. Mechanik dowiózł jednak do końca skromne prowadzenie. Trzy punkty z Sulejowa przywiózł zespół Zjednoczonych Bełchatów, który wygrał ze Skalnikiem 3:0. Dwa gole w tym meczu zdobył najlepszy strzelec gości Rafał Mordon.
Trzy punkty przed własną publicznością sięgnęły rezerwy Włókniarza Zelów, które bez problemów ograły Grabkę Grabica. Efektowne zwycięstwo nad Astorią Szczerców odniósł Świt Kamieńsk. Zespół trenera Artura Lamcha wygrał aż 4:0. Po dwa gole dla miejscowych strzelili: Dariusz Wiśniewski i Przemysław Olejnik.
Coraz ciekawiej robi się na dole tabeli. Dwa gole Przemysława Stępnia nie wystarczyły Kasztelanowi Żarnów do pokonania LKS Mierzyn. Goście strzelili bowiem trzy gole i wygrali 3:2. Ważne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Szczerbiec Wolborz, który pokonał na wyjeździe KS Poświętne. Tylko punkt przed własną publicznością wywalczyła Lubochnia