Ostre strzelanie Bełchatowa

W rozegranym meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów pokonał drugoligową Pogoń Siedlce 5:0 (2:0). Podopieczni Kamila Kieresia przez całe spotkanie posiadali dużą przewagę i mogli wygrać jeszcze wyżej. W drugiej połowie pojawił się na boisku zawodnik MESY Nigeryjczyk Kayode.

PGE GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 5:0 (2:0)
Bramki: Dawid Nowak 32., 39., Szymon Sawala 52, 56, Damian Zbozień 53

PGE GKS: Maciej Krakowiak – Łukasz Bocian (63. Maciej Mysiak), Damian Zbozień, Mate Lacić (46. Piotr Witasik), Maciej Mysiak (46. Kamil Kosowski) – Tomasz Wróbel (46. Tomasz Wróbel), Grzegorz Baran (46. Maciej Szmatiuk), Szymon Sawala, Miroslav Božok (46. Damian Zawieja), Paweł Buzała (46. Joshua Balogun) – Dawid Nowak (46. Marcin Żewłakow)
Widzów: 500

W pierwszej połowie bramkę rywali ostrzeliwali: trzykrotnie Božok (raz w słupek), dwukrotnie Mysiak, Wróbel w słupek oraz Buzała. Wynik meczu otworzył Dawid Nowak po podaniu Mysiaka. Druga bramka był również dziełem Nowaka, który strzałem pod poprzeczkę zakończył dynamiczne wejście w pole karne Bocian. Najlepszą sytuację dla gości zmarnował były napastnik m.in. ŁKS Adam Czerkas.

W drugiej części meczu gospodarze dość szybko ustalili wynik spotkania strzelając w przeciągu pięciu minut trzy bramki: Sawala głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Zbozień głową po centrze Kamila Kosowskiego oraz ponownie Sawala po podaniu Baloguna.

Źródło: gksbelchatow.com