Dłutów przełamuje niemoc

GLKS Dłutów wygrał w swoim wyjazdowym spotkaniu z Polonią Andrzejów 2:1 (2:1) w meczu 15. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Było to pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Zdzisława Leszczyńskiego., którzy zakończyli rundę jesienną na szóstej pozycji.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Już w 5. minucie po rzucie rożnym znakomitą główką popisał się Gral, który pokonał bramkarza gospodarzy. Było to pierwsze w historii klubu prowadzenie w meczu wyjazdowym w rozgrywkach klasy okręgowej. W 18. minucie do remisu 1:1 doprowadził Ciupiński, który strzałem z pierwszej piłki wykończył zespołową akcję Polonii. Ostateczne słowo należało do goście jeszcze przed przerwą. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Dobrzański, który po indywidualnej akcji pokonał golkipera gospodarzy. Druga część spotkania była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Większość akcji toczyła się w środku pola. Wynik nie uległ już zmianie i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Dłutowa w okręgówce stało się faktem. GLKS wygrał w Andrzejowie z Polonią 2:1 (2:1).

Polonia Andrzejów- GLKS Dłutów 1:2 (1:2)

Bramki: Ciupiński 18- Gral 5, Dobrzański 42

Skład Dłutowa: Stolarczyk – Skiba, Strzelec, Grala, Stelmach (46′ Klimczak) –  Dobrzański, Sikorski (80′ Sendal), Łańcuchowski, Borowiec – Wieczorek, Malinowski (46′ Miszczak).

Źródło: glksdlutow.pl