Laktoza gromi rezerwy Pelikana

Wydarzeniem ostatniej kolejki skierniewickiej okręgówki był mecz Astry Zduny i Orląt Cielądz. Zespół z Cielądza zdobył bramkę w końcówce spotkania i zapewnił sobie mistrzostwo jesieni. W Łowiczu Pelikan II sensacyjnie przegrał z Laktozą Łyszkowice 0:4.

W zimną jesienną niedzielę przyszło rywalizować drugiemu w tabeli Pelikanowi II oraz borykającą się z problemami Laktozą. W kadrze Łyszkowic na ten mecz było trzech wychowanków z Łowicza, w tym występujący w klubie z Łowicza przez 20 lat Jarosław Walczak.
Początek spotkania, ku zdziwieniu przybyłych na stadion kibiców, upłynął pod znakiem lekkiej przewagi gości. Pelikan nie mógł przedrzeć się przez zagęszczony środek pola. Pierwsza bramkowa akcja ma miejsce w 23. minucie spotkania. Uderza Krystian Pomykała, bramkarz paruje strzał, a dobitka Walczaka jest niecelna. W 37. minucie Walczak zagrywa długą piłkę do Jakuba Materki, który gubi obrońcę i daje prowadzenie Laktozie. Druga odsłona zaczyna się od ataków Pelikana, który tego dnia jest jednak bezradny. Po krótkim okresie przewagi łowiczan do głosu zaczynają dochodzić goście. I tak w 70. minucie spotkania Piotr Ignaciuk zagrywa do Pomykały. Ten  będąc faulowanym oddaje rozpaczliwy strzał, który trafia do bramki. 2:0 i Laktoza wyraźnie dostaje skrzydeł. Chwilę później jest już 3:0. Indywidualną akcję przeprowadza Adam Polewczak. Wykłada piłkę Materce, który bez trudu umieszcza ją w siatce. Piłkarze z Łyszkowic nadal atakują. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania Laktoza ataktuje prawą stroną boiska, a piłka trafia do Walczaka. Popularny „Jara” uderza z pierwszej piłki, futbolówka odbija się od słupka i trafia pod nogi Pomykały, który dobija Pelikana.

Pelikan II Łowicz – Laktoza Łyszkowice 0:4 (0:1)
Bramki: Jakub Materka 2, Krystian Pomykała 2.
Pelikan II: Milczarek – Bogus, Zabost, Osowski, Krzeszewski, R. Trakul, Kuciński, Szymajda, Kuciński, Dziedziela, M. Trakul.
Laktoza: Kocemba – Wójcik, Burzykowski, Mordak, Pomykała, Florczak, Polewczak, Miras, J. Walczak, Ignaciuk, Materka.