Kiereś: Mieliśmy problemy

Derby województwa łódzkiego w T-Mobile Ekstraklasie zakończyły się pewną wygraną PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali ŁKS Łódż 3:0 (1:0). Poniżej prezentujemy pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców.

– Na pewno będziemy odbierać ten mecz przez pryzmat wyniku. Jako formacje błędów nie popełniliśmy, ale były błędy indywidualne, głównie przy pierwszej i drugiej bramce – powiedział podczas pomeczowej konferencji Ryszard Tarasiewicz.
Nie kryliśmy i nie atakowaliśmy przeciwnika, byliśmy spóźnieni. Ten moment zawahania, brak decyzji ataku powoduje stratę bramek. Druga dała już dużo pewności przeciwnikowi. Mogli już grać spokojnie. Mieliśmy na początku meczu swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Teraz mamy następny mecz u siebie z Jagiellonią i powiedzmy sobie szczerze, że to spotkanie musimy wygrać, bo później czekają nas bardzo ciężkie pojedynki z Lechem i Śląskiem – dodał trener ŁKS.
Trener PGE GKS Bełchatów Kamil Kiereś: – Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie z ŁKS, który jest naszym sąsiadem w tabeli. W pierwszej połowie byliśmy zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym i mieliśmy z tym problemy. O tym, że prowadziliśmy 1:0 do przerwy zdecydował szczegół, jedna dobrze wyprowadzona kontra. W drugiej połowie prezentowaliśmy się już dobrze jako zespół. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty ale musimy już myśleć o kolejnych spotkaniach, bo nasza sytuacja w tabeli nadal jest jednak trudna. Mamy tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i punkt nad ŁKS. Nadal musimy więc walczyć o kolejne punkty.

Źródło: gksbelchatow.com