Młode derby regionu na remis

Piłkarze Młodej Ekstraklasy Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali w pojedynku derbowym z GKS Bełchatów 2:2 (1:1). Bełchatowianie prowadzili po dwóch trafieniach z rzutu karnego Grzegorza Kuświka, a remis łodzianom uratował w doliczonym czasie gry Przemysław Kita.

Od ataków rozpoczęli młodzi zawodnicy z Łodzi. W 4. minucie Radosław Pruchnik zagrał długą dokładną piłkę do Patryka Kubickiego, a ten na pełnym biegu oddał strzał, który obronił Maciej Krakowiak. W odpowiedzi próbował Grzegorz Kuświk, ale po wbiegnięciu z piłką w pole karne szybszy od niego był Adrian Olszewski, który zażegnał niebezpieczeństwo. Obu klubom brakowało dokładności w wykańczaniu akcji. Po centrze w pole karne Kamila Palucha, Michał Mordalski nożycami źle trafił w piłkę, która poleciała obok bramki. Defensywa ŁKS- u była nadzwyczaj bardzo skoncentrowana. Znakomitymi interwencjami popisywał się Szymon Salski. W jednej z niebezpiecznych akcji, łodzianin wślizgiem w ostatniej chwili wybił piłkę z pod nóg Mikołajowi Grzelakowi. W 16. minucie na strzał z około 20. metrów zdecydował się Tomasz Nowak. Pięć minut później zawodnik gospodarzy nie dał żadnych szans Maciejowi Krakowiakowi pokonując go w akcji sam na sam. ŁKS chciał pójść za ciosem, ale nie udało się mu zaskoczyć dobrze dysponowanych obrońców. W 31. minucie Marcin Flis po minięciu dwóch obrońców gospodarzy uderzył w boczną siatkę. Bełchatowianie chcieli wyrównać jeszcze przed przerwą. Udało im się to dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Kiedy po egzekwowanym przez Grzegorza Kuświka rzucie wolnym piłkę ręką w polu karnym dotknął jeden z ełkaesiaków, sędzia nie miał wątpliwości i bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do stałego fragmentu gry podszedł ponownie Kuświk. Strzelił technicznie, Adrian Olszewski obronił, ale napastnik GKS dobił po chwili swój strzał  i mieliśmy wyrównanie.

Druga połowa dla gospodarzy rozpoczęła się fatalnie. W 53. minucie Beniamin Tonn sfaulował w polu karnym Szymona Sawalę i ponownie bełchatowianom został podyktowany rzut karny. Minutę później Grzegorz Kuświk pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Adriana Olszewskiego nie dając mu żadnych szans. Sytuacja diametralnie na boisku się zmieniła. Inicjatywę przejęła drużyna gości. Łodzianie ograniczyli się tylko do przeprowadzania kontr. W 68. minucie wprowadzony po przerwie Łukasz Wroński minimalnie z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Trzy minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Przemysław Kita, ale po minięciu Krystiana Paprockiego trafił zamiast do pustej bramki w  prawy słupek. W 75. minucie sam na sam z Adrianem Olszewskim wyszedł Łukasz Wroński, ale górą okazał się bramkarz ŁKS. W odpowiedzi Aghvan Papikyan strzelił z ostrego kąta, lecz fantastycznie jego uderzenie obronił Krystian Paprocki. W 83. minucie Szymon Sawala mógł strzelić trzeciego gola dla bełchatowian. Po minięciu w sytuacji sam na sam Adriana Olszewskiego nie trafił do pustej bramki. Ostatnie minuty to szczególna przewaga gospodarzy w środku pola. ŁKS postawił wszystko na jedną kartę i zaczął śmielej atakować. Najpierw Artur Golański z 15. metrów trafił wprost w ręce Krystiana Paprockiego, a następnie po centrze Patryka Kubickiego, minimalnie obok słupka strzał oddał Dawid Strzelczyk. W końcu w doliczonym czasie gry udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Po błędzie Paprockiego, piłkę wyłuskał Przemysław Kita i z bliska umieścił ją w siatce.

ME ŁKS Łódź- GKS Bełchatów 2:2 (1:1)

Bramka: Tomasz Nowak 21, Przemysław Kita 90+1- Grzegorz Kuświk 45+2 (k), 54 (k)

ŁKS: Adrian Olszewski – Kamil Paluch, Artur Gieraga (65′ Aghvan Papikyan), Szymon Salski, Patryk Kubicki, Krystian  Grzelak (46′ Przemysław Kita), Artur Golański, Tomasz Nowak, Radosław Pruchnik, Beniamin Tonn, Michał Mordalski (69 Dawid Strzelczyk)

GKS: Maciej Krakowiak (46′ Krystian Paprocki)  – Łukasz Bocian (46′ Krystian Stolarczyk), Seweryn Michalski (46′ Maciej Misiak), Piotr Witasik, Mateusz Szymorek, Marcin Flis, Damian Zawieja, Damian Zbozień (49′ Szymon Sawala), Mikołaj Grzelak (63′ Łukasz Wroński), Leszek Nowosielski, Grzegorz Kuświk (58′ Joshua Kayode Balogun)

Żółta kartka: Mikołaj Grzelak (GKS)

Źródło: lkslodz.pl