Zawisza przegrał z liderem

Trzecioligowy Zawisza Rzgów doznał drugiej porażki z rzędu na swoim boisku. Podopieczni Wojciecha Robaszka przegrali z liderem rozgrywek – Radomiakiem Radom 0:1. Zwycięskiego gola radomianie zdobyli tuż przed końcem pierwszej połowy.

Radomiak rozpoczął od mocnego uderzenia z dystansu Piotra Wlazło w 5. minucie, ale Kamil Adamek zdołał złapać piłkę. Drużyna gospodarzy podobnie jak rundę temu w Radomiu nastawiła się wyłącznie na kontrataki zabezpieczając przede wszystkim dostęp do własnej bramki. W 21. minucie defensywa Zawiszy została rozmontowana i Radomiak powinien objąć prowadzenie. Paweł Tarnowski dośrodkował na głowę Wojciecha Wociala, ten uderzył dobrze, myląc bramkarza, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy ze Rzgowa. Szczęście, a raczej determinacja do zdobycia gola przez Radomiaka doprowadziła tuż przed końcem pierwszej odsłony do trafienia na 1:0. Szereg niefortunnych zagrań zawodników Zawiszy wykorzystał Mateusz Radecki, który uprzedził chcącego złapać piłkę po zagraniu z głowy przez jednego z współpartnerów Adamka i z najbliższej odległości ku zdziwieniu wszystkich wpakował ją do bramki rywala.

W drugiej połowie rządził Radomiak. Nie przełożyło się to jednak na kolejne trafienia, choć sytuacji było bez liku. Na listę strzelców mogli wpisać się m. in. Tarnowski, Rolak, Tokaj i Wnuk, który był najbliższy celu. Po jego uderzeniu piłka wydawałoby się, że już przekroczyła linię bramkową, ale jednak nie całym obwodem i sędzia nakazał grać dalej. W 90. minucie na placu gry pojawił się powracający po kontuzji Marcin Figiel, a w ekipie gospodarzy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kacprze Wnuku ujrzał Michał Grzybowski.

Zawisza Rzgów – Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Radecki 45

Zawisza: Adamek – Kucharski (46′ Pabiańczyk), Zimoń, Grzywiński, Grzybowski, Buchowicz, Płuciennik (76′ Wolski), Rutkowski (76′ Janowski), Gołuch (68′ Nowak), Paprocki, Leandro

Radomiak: Banasiak – Dubina, Moryc, Świdzikowski, Rolak, Tarnowski (90′ Figiel), Radecki, Wlazło, Ojikutu (51′ Tokaj), Puton (46′ Wnuk), Wocial (90′ Kozieł)

żółte kartki: Kucharski, Grzybowski, Buchowicz, Paprocki – Moryc

czerwone kartki: Grzybowski (za dwie żółte)

sędziował: Łukasz Pniewski (Ciechanów)

Źródło: radomiak.com.pl; Zdjęcie: zawiszarzgow.com