Trzy wygrane SMS 96 Łódź

Trzema zwycięstwami w sparingach zakończyła okres roztrenowania drużyna SMS 96 Łódź. Spotkania towarzyskie rozgrywane były z aktualnymi mistrzami swoich województw z rocznika 1996. Łodzianie we wszystkich spotkaniach nie stracili nawet bramki, czym zdecydowanie potwierdzili swoją wysoką formę.

Pierwszy mecz został rozegrany z Polonią Warszawa zakończył się wygraną 3:0 (3:0). Pojedynek w pierwszej połowie zdominował drużyna SMS. Łodzianie strzelili Polonii Warszawa w tej części meczu trzy bramki kontrolując grę na boisku. Po zmianie stron trener SMS Łódź Tomasz Tomaszewski w drugiej połowie meczu dokonał licznych zmian co spowodowało  wyrównanie się gry na boisku i mniejszą ilość sytuacji podbramkowych.

Drugi mecz drużyna z Łodzi rozegrała tym razem rozegrała z zespołem Lecha Poznań wygrywając z nim 4:0 (2:0). Całe spotkanie było pod dyktando SMS Łódź, który na to spotkanie był dodatkowo zmotywowany chęcią rewanżu za przegrany ostatni sparing, właśnie z drużyną z Poznania. W tym meczu drużyna SMS Łódź zagrała jedno z najlepszych spotkań w tym roku. Potwierdzeniem tego jest fakt w postaci słów pochwały ze strony trenera Lecha Poznań, który przyznał po meczu, że drużyna z Łodzi całkowicie zaskoczyła go odmiennym stylem gry od poprzedniego meczu z siłowego na  techniczno-taktyczny.

Trzeci mecz został rozegrany został z Zawiszą Bydgoszcz – jedną z najlepszych drużyn w tej grupie wiekowej. Pojedynek zakończył się wygraną SMS Łódź 1:0 (1:0). W tym meczu widać było zmęczenie z ostatniej rywalizacji z poznańskim Lechem. Zespół SMS Łódź w pierwszej połowie prezentował lepszą techniczną grę potwierdzając to zdobyciem gola. Druga odsłona meczu była wyrównana z lekką przewagą Zawiszy Bydgoszcz, który miał również przewagę w warunkach fizycznych zawodników. Bydgoszczanie nie potrafili strzelić gola mądrze broniącemu się zespołowi z Łodzi. Było to udane zakończenie okresu roztrenowania drużyny SMS Łódź. Co najważniejsze trzy spotkania zostały zakończone trzema wygranymi meczami z silnymi zespołami.

SMS Łódź- Polonia Warszawa 3:0 (3:0)

SMS Łódź- Lech Poznań 4:0 (2:0)

SMS Łódź- Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)