AKTUALNOŚCI
Ceramika Opoczno- podsumowanie

Piłkarki Ceramiki Opoczno są zdecydowanymi liderkami II ligi kobiet grupy małopolskiej w piłce nożnej. Opocznianki zwyciężyły w siedmiu spotkaniach. Nie przegrały żadnego meczu, a tylko raz zremisowały.


tomadex wszystko dla kibica

Mają aż 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną Sokół Kolbuszowa i wielką szansę na awans do I ligi. Początek rozgrywek był wielką niewiadomą dla wszystkich związanych z klubem z Opoczna. Zespól był osłabiony odejściem z drużyny kilku wartościowych zawodniczek. W pierwszym ze swoich spotkań Ceramika pojechała na derby województwa do Sieradza na mecz z ULKS MOSiR- em. Po dwóch bramkach Katarzyny Budzik opocznianki mogły cieszyć się z trzech punktów. W drugiej kolejce udało pokonać się po bramce Pęczkowskiej Moravię Morawica 1:0. Kolejny derbowy pojedynek, tym razem z Kolejarkami z Łodzi zakończył się wygraną Ceramiki 3:1. Jedno trafienie zanotowała Czaja, a dwa gole zdobyła Budzik. W następnej kolejce opocznianki czekał arcy ważny pojedynek na szczycie z Sokołem Kolbuszowa. Ceramika po niezwykle zaciętym i emocjonującym boju pokonała rywalki 1:0. W spotkaniu „przyjaźni” podopieczne Piotra Nasulewicza zremisowały z Przyjaźnią Piotrków Trybunalski 1:1 po bramce Zawady. Jak się później okazało była to jedyna strat punktów w tej rundzie przez Ceramikę. W 6. kolejce przyszedł czas odpoczynku. Spowodowane to było nieparzystą liczbą drużyn w lidze i dlatego w każdej kolejce jeden zespół musiał pauzować. Tym razem były to zawodniczki z Opoczna. Po przerwie Ceramika wygrała przed własną publicznością z Victorią Gaj 1:0 po trafieniu Zalegi. Dwie ostatnie konfrontacje to zwycięstwa 2:0 i 2:1 kolejno z Naprzodem Sobolów i Zielonką Gamar Wrząsowice.

prezes Ceramiki Opoczno Paweł Kosno: Wyniki naszej drużyny są niezwykłą niespodzianką. Drużyna była osłabiona brakiem kilku dobrych zawodniczek, które przed sezonem odeszły z klubu na ostatnią chwilę. Mimo to udało się wygrać prawie wszystkie spotkania i ta pozycja w tabeli nas naprawdę bardzo cieszy. Na uznanie zasługuje cały zespół, ale szczególnie trzeba tu wymienić Katarzynę Budzik, która zdecydowanie przewodzi w naszej ekipie. Występująca na ataku piłkarka nie raz dawała nam cenne trzy punkty swoimi trafieniami. Widać gołym okiem, że dominuje nad innymi zawodniczkami. Co do planów na rundę wiosenną to będziemy chcieli się skupić głównie na obronie pozycji lidera, ponieważ bardzo chcemy awansować do pierwszej ligi. Chcemy się również w okresie zimowym wzmocnić dwoma zawodniczkami. Chodzi nam o bramkarkę i napastniczkę. Jeśli chodzi o  treningi nie mamy jeszcze ściśle ustalonego planu przygotowawczego. Jak na razie cały czas cieszymy się z sukcesu i czekamy na wiosnę.

Ceramika Opoczno w liczbach:
Pozycja – 1
Punkty – 22
Wygrane – 7
Remisy – 1
Porażki – 0
Bramki zdobyte – 13
Bramki stracone – 4
Punkty u siebie – 12
Punkty na wyjeździe – 10
Najwyższa wygrana: ŁKP Kolejarz Łódź- Ceramika Opoczno 1:3

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments