Kiereś: Mieliśmy szansę to wygrać

W meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów przegrał w Krakowie z Cracovią 1:2. Decydującego gola gospodarze zdobyli w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Poniżej prezentujemy pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców.

Nie jest to miłe popołudnie dla nas. Przegraliśmy w ostatniej sekundzie bardzo ważny mecz – powiedział po meczu w Krakowie trener Kamil Kiereś.
Zawiedliśmy siebie, swoich kibiców. Niczym nie można usprawiedliwiać naszej postawy w pierwszej połowie. W przerwie zmieniliśmy ustawienie, zaczęliśmy grać systemem 4-4-2 i było zdecydowanie lepiej. Gdybyśmy przy wyniku 1:1 wykorzystali swoje sytuacje, to wywieźlibyśmy stąd trzy punkty – dodał bełchatowski szkoleniowiec.

Dariusz Pasieka, trener Cracovii: – Na pewno było to bardzo dramatyczne spotkanie. Przed jego rozpoczęciem zdawaliśmy sobie sprawę z jego wagi. Zaczęliśmy mecz fantastycznie, gdyż w 5. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Najlepszą okazję do podwyższenia rezultatu miał w pierwszej połowie Aleksejs Visnakovs, który strzelił w słupek. Tego typu sytuacje się mszczą i w drugiej połowie w wyniku zbiegu okoliczności Milos Kosanovic głową skierował piłkę do własnej siatki. Drużyna Bełchatowa miała przewagę, ale po zmianach – gdy weszli piłkarze będący w pełni sił – to my zaczęliśmy stwarzać okazje do zdobycia gola. Ostatecznie Boljevic fantastycznym strzałem dał nam bardzo ważne trzy punkty.

Źródło: gksbelchatow.com