AKTUALNOŚCI
Concordia zaczyna treningi

Dziś o godz. 17 pierwsze zajęcia mają wyznaczone IV-ligowi piłkarze Concordii. Trening mają poprowadzić członkowie sztabu szkoleniowego Zbigniew Miller i Rodrigo Do Nascimento.


keeza komplety sportowe

Będzie to bardziej spotkanie organizacyjne – mówi wiceprezes klubu Jacek Ryszka. – Przede wszystkim chcemy porozmawiać z chłopakami o ich przyszłości w Concordii. Jeśli będzie sprzyjająca aura po spotkaniu drużynę będzie czekał kilkudziesięciominutowy rozruch w terenie – dodał.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej nowo powstały zarząd zrezygnował ze współpracy z dotychczasowym trenerem Ireneuszem Marchwińskim.

W trakcie przerwy rozmawialiśmy z kilkoma szkoleniowcami, ale nie udało się nam podpisać umowy żadnym z nich.  Niektórym brakło na przykład odpowiednich kwalifikacji by prowadzić zespół w IV lidze. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni sytuacja zostanie wyjaśniona. Póki co chłopaki będą trenować pod okiem Zbigniewa Millera i Rodrigo Do Nascimento – wyjaśnia Ryszka.

Po rundzie jesiennej zespół zajmuje bezpieczne ósme miejsce i nie powinien mieć większych kłopotów z utrzymaniem. Taki cel miał wyznaczony przed rozpoczęciem sezonu.

Nasza pozycja w tabeli mogła być lepsza. Po drodze straciliśmy kilka głupich punktów. Wiosną chcemy zaprezentować się lepiej. Aby móc zrealizować swój cel musimy dobrze przepracować zimowy okres i musimy uniknąć by zespół nie został osłabiony – mówi wiceprezes Concordii.

Jeszcze kilka dni temu piotrkowscy działacze  mieli niezły orzech do zgryzienia. W ogóle nie wiedzieli jak zaplanować przygotowania. Nie mieli do dyspozycji sali, a z piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dostali pismo o rozwiązaniu umowy z korzystania z miejskiego stadionu (klub zalega OSiR 7 tysięcy złotych).

Na szczęście te sprawy są już historią – mówi prezes Grzegorz Zielonka. – Dzięki dobrej woli dyrektora piotrkowskiego OSiR Leszka Heinzla nadal będziemy mogli korzystać z miejskiego boiska przy ul. Żwirki. W wynajęcie przez nas hali przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 3 osobiście, skutecznie, zaangażował się wiceprezydent Andrzej Kacperek. Nam udało się znaleźć wolne terminy na Orliku przy Gimnazjum nr 3. Z obiektów tych korzystać będą zarówno seniorzy jak i nasze grupy młodzieżowe – dodaje prezes.

Nie wiadomo do jakich dojdzie roszad w drużynie. Najprawdopodobniej w rundzie wiosennej w Concordii zabraknie utalentowanego 19-letniego Daniela Szymczyka, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Chęć pozyskania jego ma III-ligowa Omega Kleszczów.

Jeśli Szymczyk zasili szeregi kleszczowian będzie drugim wychowankiem Concordii, który gra w klubie z Kleszczowa. Od kilku sezonów z powodzeniem gra tam Hubert Górski, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem Omegi.

Bardzo pracowicie zapowiada się poniedziałek dla piotrkowskich działaczy. Przed spotkaniem z drużyną czeka ich zorganizowany przez prezesa piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisława Sipę okrągły stół (początek rozmów zaplanowano na godz. 13). Zaproszeni zostali także wiceprezydent Andrzej Kacperek, honorowy prezes OZPN Włodzimierz Motyka i przewodniczący Komitetu Obrony Concordii Daniel Rutowicz.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie i powinniśmy znaleźć wspólny język. Decydując się na zostanie prezesem Concordii wraz moimi współpracownikami wiedzieliśmy, że czekać nas będzie wiele schodów i trudnych spraw do rozwiązania. Najważniejsze, że nie czujemy się osamotnieni. Dotychczasowi darczyńcy nas nie zawodzą, a pojawiło się kilku nowych. To jest budujące i pozwala myśleć pozytywnie o przyszłości – mówi Zielonka.

Działacze z Piotrkowa zapowiadają, że w najbliższych dniach będą chcieli się spotkać z przedstawicielami KOC, którzy zawiązali swoją działalność w obronie klubu, kiedy to piotrkowski OSiR wypowiedział umowę na użytkowanie miejskiego stadionu przez Concordię.

Piotrkowianie zaplanowanych mają kilka meczów kontrolnych. Pierwszy z nich miał się odbyć 28 stycznia z Pilicą Przedbórz, ale spotkanie to stoi pod znakiem zapytania. Ponadto zmierzą się z: 4 lutego – Włókniarzem Moszczenica, 11 lutego – LKS Mierzyn, 18 lutego – Świtem Kamieńsk, 25 lutego – GKS Bełchatów (juniorzy starsi) i 10 marca Mechanikiem Radomsko.

Źródło: ksconcordia.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments