Niespodziewany remis Widzewa

W drugim sparingowym meczu tej zimy, Widzew Łódź zremisował z drugoligową Chojniczanką Chojnice 3:3 (2:1). Spotkanie odbyło się na sztucznym boisku łódzkiego klubu na Chojnach. Trwało 105 minut (45+15+45 minut). Remis w 63 minucie uratował Piotr Grzelczak, a oprócz niego bramki zdobyli Panka i  Ostrowski.

Mecz był bardzo wyrównany. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście. Po błędzie Dudu i Hachema Abbesa, piłka trafiła do Kacpra Tatary, który po ziemi posłał ją do bramki. Na wyrównanie trzeba było poczekać do 32. minuty. Wówczas debiutujący w barwach widzewskiego zespołu Marcin Kaczmarek z lewej strony doskonale dograł piłkę do Mindaugasa Panki, który z bliska posłał ją do siatki. Pięć minut później Widzew już prowadził i to po podobnej akcji. Tym razem, dośrodkowywał Dudu (znowu z lewej strony), a formalności dopełnił Krzysztof Ostrowski.

W 47. minucie temperatura na boisku nieco się podniosła. Po brutalnym faulu Abbesa na Macieju Trojanowskim doszło do przepychanki między zawodnikami. Ostatecznie Tunezyjczyk został ukarany czerwoną kartką i opuścił boisko, ale Widzew nie musiał grać w osłabieniu, bo sędzia pozwolił na uzupełnienie składu. W 59. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Najpierw uderzał Szymon Kaźmierowski, ale obronił Mielcarz. Do piłki dopadł Tomasz Parzy. Po jego strzale piłka jeszcze odbiła się od pleców Bruno Pinheiro i wpadła do siatki.

Na ostatnie 45 minut gry trener Radosław Mroczkowski wpuścił do gry nieco więcej młodych zawodników. Tymczasem zaraz po wznowieniu gry, goście objęli prowadzenie. Zawinił przy tym testowany Paweł Giel, który zamiast wybić piłkę, wyłożyć ją rywalowi. Kaźmierowski skorzystał z okazji i zdobył trzecią bramkę. Łodzianie jednak doprowadzili do wyrównania i to już trzy minuty później. Wówczas piękną bramkę uderzeniem z półobrotu zdobył Piotr Grzelczak. Potem jeszcze oba zespoły miały dogodne okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale skończyło się ostatecznie remisem.

Widzew Łódź- Chojniczanka Chojnice 3:3 (2:1)

Bramki: Panka 32, Ostrowski 36, Grzelczak 63- Tatra 7, Parzy 59, Kaźmierowski 60

Widzew: Mielcarz (60, Pytkowski), Bartkowski (60, P. Stępiński), Abbes (47, Mroziński), Pinheiro (93, Okachi), Dudu (60, Sekulski), Ostrowski (57, Serwaciński), Panka (60, Duda), Giel (80, Augustyniak), Kaczmarek (60, Rybicki), Okachi (60, M. Stępiński), Rotković (60, Grzelczak)

Chojniczanka: Kołba (46, Jesionkowski, 72, Melon), Gogol (61, Posmyk), Sierant (61, Steinke), Gieraga (61, Kaśnikowski), Lenart, Trojanowski (61, Juchacz), Szczepan, Atanacković (53, Parzy), Iwanicki (61, Wasikowski), Tatara, Kaźmierowski

Czerwona kartka: Abbes (Widzew)

Źródło: widzewiak.pl