Wielki triumf Jutrzenki Warta

Lider sieradzkiej klasy okręgowej Jutrzenka Warta zwyciężyła w XX Halowych Mistrzostwach Ziemi Sieradzkiej. W meczu finałowym piłkarze „Juve” pokonali 2:1 trzecioligową Wartę Sieradz. Trzecie miejsce zajął Piast Błaszki, a czwarte Pogoń Ekolog Zduńska Wola.

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii turniej zorganizowany został w Hali Sportowej Zespołu Szkół Katolickich przy parafii pod wezwaniem świętej Urszuli Ledóchowskiej. Po raz pierwszy od 1999 roku mistrzem został zespół Jutrzenki Warta. W finale warccy piłkarze pokonali 2:1 trzecioligowców z Sieradza. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Robert Jarecki i Sylwester Pawlak. Autorem honorowego trafienia dla drużyny Warty był Kacper Jezierski.

Zwycięstwo swojej drużyny obserwowało około 100 kibiców. Trzecie miejsce zajął Piast Błaszki, który 3:0 wygrał z Pogonią Ekolog Zduńska Wola. Bramki: Krzysztof Stępiński, Arkadiusz Kaczmarek, Damian Rymarski.

Królem strzelców turnieju został Robert Jarecki (Jutrzenka Warta) – 5 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Grzegorza Kaletę (Pogoń Ekolog Zduńska Wola), a najlepszym bramkarzem Mateusza Pyrkowskiego (Pogoń Ekolog Zduńska Wola).

Organizatorem turnieju był OZPN Sieradz, a patronami medialnymi: Dziennik Łódzki oraz Łódzki Futbol.