Miejscy lepsi od Notecianki

W pierwszym noworocznym sparingu MKS Kutno (III liga łódzko- mazowiecka) pokonał na wyjeździe trzecioligową Noteciankę Pakość 5:3 (3:2). Łupem bramkowym podzielili się kolejno: Wojtek Borowiec, Rafał Kubiak, Mariusz Jakubowski, Kamil Zagajewski i Maciej Rutkowski. W spotkaniu wystąpiło trzech testowanych graczy.

Od początku kutnianie zepchnęli rywali do obrony i nie schodzili z ich połowy. Gole zdobyli jednak trzecioligowcy z Pakości, którzy dwukrotnie zabójczo skontrowali „Miejskich”. Michała Sokołowicza dwukrotnie w 9. i 14. minucie pokonał Mateusz Chachuła. Taki obrót sprawy nie zniechęcił MKS do kolejnych ataków, które dość szybko przyniosły efekt. W 24. minucie Przemysław Michalski świetnie podał do Wojciecha Borowca, a ten mocnym strzałem od słupka posłał piłkę do siatki. Kolejny gol był jeszcze piękniejszy. Sam na sam z golkiperem znalazł się znów Borowiec, jednak tym razem został sfaulowany. Na uderzenie z rzutu wolnego z około osiemnastu metrów zdecydował się Rafał Kubiak i doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą „Miejscy” objęli prowadzenie. W 40. minucie po kombinacyjnej akcji całego zespołu na 3:2 strzelił Mariusz Jakubowski, który zaskoczył golkipera technicznym lobem.

Po przerwie trener Kamil Socha przemeblował niemal cały skład i na boisku pojawiło się aż siedmiu zmienników. Wśród nich było trzech testowanych piłkarzy – Jakub Kustra, Kamil Smura i Michał Muszyński. Już siedem minut po wznowieniu gry było 4:2, a na listę strzelców wpisał się Kamil Zagajewski. Chwilę później kontaktowego gola zdobył jednak Erwin Woźniak i wynik był sprawą otwartą. Na kolejnego gola czekać trzeba było do 85. minuty. Wtedy próbowany na pozycji napastnika Maciej Rutkowski – nominalny obrońca – uderzył zza pola karnego i MKS wygrał w pierwszym noworocznym sparingu 5:3.

Notecianka Pakość – MKS Kutno 3:5 (2:3)
Bramki: Mateusz Chachuła 9, 14, Erwin Woźniak 58 – Wojciech Borowiec 24, Rafał Kubiak 33, Mariusz Jakubowski 40, Kamil Zagajewski 52, Maciej Rutkowski 85

MKS Kutno: Sokołowicz – Michalski, Znyk, Kowalczyk, Borowiec – Rogala, Lipiński, Kubiak, Jakubowski – Płacheta, Rosiak, Smura, Kustra, Muszyński, Zagajewski, Broniarek, Dopierała, Lipczyński, Kaczor, Rutkowski

Źródło: miejscy.pl