Legia – ŁKS 5:0

Łódzki Klub Sportowy przegrał z drugą drużyną T- Mobile Ekstraklasy- Legią Warszawa 0:5 (0:3, 0:1, 0:1) w meczu kontrolnym, przygotowującym do rundy wiosennej sezonu 2011/2012. Drużyny rywalizowały ze sobą trzy razy po 45 minut.

Jedyną bramkę w pierwszej części gry zdobył w 30 minucie Artur Jędrzejczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Rybusa. Legia miała jeszcze dwie doskonałe sytuacje do zdobycia gola ale dwukrotnie Wolski przegrał pojedynki sam na sam z Bogusławem Wyparło. Ełkaesiacy próbowali grać z kontry i kilka razy przedarli się pod bramkę rywali, ale za każdym razem brakowało ostatniego podania. Najgroźniejszą sytuację ŁKS stworzył w 20 minucie. Grzegorz Bonin zagrał w pole karne, z pierwszej piłki uderzył Oleg Laizans, ale jego strzał przeleciał metr obok słupka.

Druga część spotkania rozpoczęła się od gola Macieja Rybusa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Pavle Velimirovićem, spokojnie minął bramkarza i trafił do siatki. Wielką ochotę do gry przejawiał Marek Saganowski. Nasz napastnik aż trzykrotnie mógł zdobyć gola, ale dwukrotnie został zablokowany przez Marcina Komorowskiego, a raz jego strzał obronił w dobrym stylu Dusan Kućak.

W trzeciej części meczu w drużynie ŁKS-u wystąpili testowani gracze. Nie byli jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki z dublerami stołecznej Legii. Pavle Velimirović zmuszony był wyciągać piłkę z bramki aż trzykrotnie – po strzałach Jakuba Koseckiego, Aleksandra Jegiełło oraz Michała Kucharczyka.

Legia Warszawa- ŁKS Łódź 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Bramki: Artur Jędrzejczyk 30, Maciej Rybus 55, Jakub Kosecki 120, Aleksander Jagiełło 125, Michał Kucharczyk 131

Skład ŁKS:

I część: Wyparło, Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gancarczyk, Sasin, Laizans, Romańczuk, Bonin, Iwański, Mięciel

II część: Velimirović, Seweryn, Jurkowski, Adamski, Gercaliu, Szczot, Pruchnik, Ciach, Słaby, Goliński, Saganowski

III część: Velimirović, Michalak, Węgrzyn, Kawa, Niankou, Osiński, Bykowski, Kozub, Cisse, Stąporski, Górski

Źródło: lkslodz.pl