Calisia za mocna dla Sokoła

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga łódzko- mazowiecka) przegrali w Sieradzu z Calisią Kalisz (II liga zachodnia) 1:3 (0:1). Bramkę dla aleksandrowian po rzucie karnym strzelił Jacek Kuklis w 48 minucie. W składzie zespołu z Kalisza wystąpił testowany Maciej Pakulski z A- klasowego Startu Brzeziny.

Drużyna trenera Rafała Pawlaka rozegrała spotkanie z drugoligowcem, który spośród ostatnich rywali, był najsilniejszym przeciwnikiem. W 48. minucie karnego wykorzystał Jacek Kuklis. Jednak warunki gry dyktowali rywale, co potwierdził rezultat meczu po 90 minutach.

Trener Rafał Pawlak jest w trakcie selekcji zawodników. Testuje kilku potencjalnych kandydatów na oficjalnych piłkarzy Sokoła. W meczu sparingowym zagrał Mateusz Marciszko, który ma za sobą trzy mecze w I lidze w barwach ŁKS. Jest wychowankiem Sokoła Aleksandrów, w ostatnim czasie grał w ekstraklasie futsalu. Jednak zrezygnował z Clearexu Chorzów, bo chce wrócić na trawiaste boisko. Testowany jest również Bartosz Pawlak – syn trenera Sokoła oraz Piotr Tyburski z Młodej Ekstraklasy Widzewa.

Po ostatnim gwizdku sędziego Calisia zrezygnowała z usług Macieja Pakulskiego. W jego miejsce ma wkrótce się pojawić kolejny obcokrajowiec, mający na swoim koncie występy w reprezentacji swojego kraju, a także w europejskich pucharach.

Sokół Aleksandrów- Calisia Kalisz 1:3 (0:1)
Bramki: Kuklis 48 (k)- Kowalczuk 32, Odunka 71, 82

Sokół: Sima, Knera, Golański, Tyburski, Gajewski, Łagodziński, Kuklis, Rosiak, Łągiewczyk, Marciszko, Trzęsiara, Dębowski, Woźniczak, Daros, Piotrowicz, Pawlak

Calisia: Frontczak, Primel, Więcek, Safarjan, Nawrocki, Żurawski, Ciesielski, Kotwica, Kowalczuk, Nediałkow, Sowiński, Pakulski, Wergiłow, Wandzel, Stojczew, Odunka

Źródło: drugasokola.futbolowo.pl