Rezerwy gromią Parzęczew

Rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki (łódzka klasa okręgowa) pokonały na własnym boisku Orzeł Parzęczew (łódzka klasa okręgowa) 5:1 (2:1). Był to drugi sparing podopiecznych trenera Dariusza Zielińskiego i drugi wygrany wysoko. Szkoleniowiec nie ukrywa zadowolenia z tak dobrej i przede wszystkim skutecznej postawy swojej drużyny.

W pierwszych minutach po wykorzystanym rzucie karnym goście wyszli na prowadzenie. Jednak nie na długo, bowiem do remisu doprowadził Kamil Szymański. Następnie podwyższył Krystian Wielemborek, który wcześniej asystował Szymańskiemu. Piłkarz zdobył bramkę po niecodziennym podaniu Michała Stasiaka, który wypracował koledze klarowną okazję. Stasiak jeszcze w pierwszej połowie uderzył silnie z 30 metrów, a futbolówka trafiła w poprzeczkę. Trener Dariusz Zieliński był pod wrażeniem i strasznie żałował, że piłka nie znalazła się w siatce, bowiem Michał Stasiak 10 lat grał w Orle Parzęczew. Dla niego każda rywalizacja z oddalonym o kilkanaście kilometrów od Aleksandrowa Parzęczewem, jest sentymentalna. Piłkarz w Parzęczewie jest tak samo znany jak i w Aleksandrowie.

W drugiej części gry dwie bramki strzelił Mateusz Bohdziul. Jak dotąd najskuteczniejszy piłkarz rezerw. Dwa mecze i trzy bramki. Trener Zieliński na Bohdziula stawia zazwyczaj w drugiej połowie, a on mu się odwdzięcza golami i póki co można być z niego zadowolonym. Wygląda na to, że szkoleniowiec rezerw ma nosa do zmian. Wpuścił Bohdziula, a snajper Sokoła nie potrzebuje 90 minut, aby zdobyć dwa gole.

Dobry mecz rozegrał Krystian Wielemborek, który zdobył bramkę, a także wypracował kolegom akcje zakończone golami. To doświadczony piłkarz, który wcześniej grał m. in. w Zawiszy Rzgów i Włókniarzu Pabianice.

Sokół II Aleksandrów- Orzeł Parzęczew 5:1 (2:1)

Bramki dla Sokoła: Szymański 20 , Wielemborek 31, Bohdziul 65, 75, Kiński 85

Sokół: Stobiecki – Wojtalski, Kozłowski, Tomczyk, Pszczółkowski, Grochulski, Oska, Wojtczyk, Szymański, Stasiak, Wielemborek, Sikorski, Czyż, Bohdziul, Kiński

Źródło: drugasokola.futbolowo.pl