Pogoń słabsza od Centry

Drużyna seniorów Pogoni Ekolog Zduńska Wola (IV liga łódzka) rozegrała kolejny mecz kontrolny z występującą w rozgrywkach IV ligi wielkopolskiej (grupa południowa), drużyną Centry Ostrów Wielkopolski. Spotkanie rozegrano na boisku rywala zduńskowolan, a Pogoń przegrała 0:3 (0:0).

W pierwszej połowie meczu który został rozegrany na boisku ze sztuczną trawą w Ostrowie Wielkopolskim, lekką przewagę uzyskali gospodarze, którzy stworzyli dwie groźne sytuacje pod bramką Mateusza Pyrkowskiego. Golkiper Pogoni nie dał się zaskoczyć. W pierwszych 45 – minutach mecz toczony był w szybkim tempie, oba zespoły stworzyły kilka sytuacji podbramkowych. Najlepszej sytuacji dla Pogoni nie wykorzystał Michał Lewandowski, który to po podaniu Mikołaja Kałudy z 15 metrów strzelił obok słupka bramki gospodarzy. Strzałami z dystansu starali się zaskoczyć bramkarza Centry Bartosz Szymański i Mikołaj Kałuda. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem byli zawodnicy gospodarzy, którzy zdobyli trzy bramki. Najlepszej sytuacji w drugiej połowie meczu dla Pogoni Ekolog nie wykorzystał Michał Ignaczak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie zdołał go pokonać.

W meczu z zespołem Centry nie mogli zagrać zawodnicy mający kontuzje i drobne urazy: Szymon Lepczyński, Tomasz Krystkiewicz, Patryk Krymarys, Michał Pawlak i Wiktor Gajewczyk. Natomiast ze względu na obowiązki w pracy nie mogli pojechać na mecz: Rafał Porada, Mateusz Eliasik i Mateusz Boruń. W meczu również nie zagrał Grzegorz Kaleta, który przebywa z drużyną młodzieżową na zgrupowaniu w Głuchołazach.

Następny mecz kontrolny drużyna Pogoni Ekolog rozegra na wyjeździe z rezerwami Rakowa w sobotę 18 lutego o godzinie 13:00 w Częstochowie.

Centra Ostrów Wielkopolski- Pogoń Zduńska Wola 3:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Adamiak 51, Łukasz Lewandowski 70, Tomasz Adamczyk 77

Pogoń: Mateusz Pyrkowski, Jarosław Sokołowski – Piotr Stelmasiak, Bartłomiej Kubicki, Krzysztof Kochelak, Mateusz Drąg – Grzegorz Królewiak, Bartosz Szymański, Maciej Domagała, Paweł Kozłowski – Mikołaj Kałuda, Michał Lewandowski, Maciej Masłowski, Rafał Wierucki, Michał Ignaczak

Trener drużyny: Krzysztof Kulawiecki

Źródło: Krzysztof Kochelak