Cztery bramki Czarnocina

LKS Czarnocin (wicelider II grupy piotrkowskiej klasy A) zremisował 4:4 (3:1)  z Tęczą Janków (trzecia drużyna I grupy piotrkowskiej klasy A) w meczu sparingowym rozgrywanym na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Gospodarze wysoko prowadzili po pierwszej połowie, jednak goście zdołali wyrównać.

Mecz toczył się w trudnych warunkach, a spowodowały to liczne kałuże, które przeszkadzały obu drużynom. Spotkanie to lepiej rozpoczęli zawodnicy Tęczy Janków, którzy wykorzystali niezdecydowanie obrońców  przy rzucie rożnym i zdobyli prowadzenie po strzale głową. Od tej chwili inicjatywę przejęli  piłkarze z Czarnocina. Liczne ataki skrzydłami powodowały duże zagrożenie w szeregach obronnych Tęczy Janków. Do wyrównania doprowadził Mateusz Borys. Otrzymał on znakomite podanie od Bartłomieja Przybyłowskiego, który zwiódł obrońcę i wycofał piłkę do pomocnika LKS-u, a ten ładnym płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Następna akcja przyniosła już prowadzenie zawodnikom pełniącym w tym dniu rolę gospodarza. Przed polem karnym faulowany był Bartłomiej Przybyłowski, a rzut wolny na bramkę zamienił Dariusz Matuszkiewicz. Po kolejnej akcji było już 3:1. Łukasz Makarewicz prostopadle zagrał do Bartłomiej Przybyłowskiego, ten minął zwodem obrońcę rywali i pięknym strzałem umieścił piłkę w samo okienko bramki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej części gry obie drużyny dokonały kilku zmian co lepiej wpłynęło na dyspozycję piłkarzy Tęczy Janków.  Goście szybko wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do wyrównania. Skutecznie pomagali im w tym zawodnicy z Czarnocina, którzy wykazali się brakiem koncentracji przy rzutach rożnych co wykorzystywali piłkarze Tęczy Janków. W końcówce obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

LKS Czarnocin– Tęcza Janków 4:4 (3:1)
Bramki dla LKS: Mateusz Borys, Dariusz Matuszkiewicz, Bartłomiej Przybyłowski, Tobiasz Misiak

Źródło: M. K.