AKTUALNOŚCI
Duży sukces Krośniewianki

Trzynaście drużyn wzięło udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców– rocznik 1999 o Puchar Starosty Powiatu Łaskiego. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników MKS Expom Krośniewianki, którzy od 3 lat rywalizują z drużynami z całej Polski w licznych turniejach halowych i nie tylko. W końcu tą imprezę udało się wygrać.


tomadex wszystko dla kibica

Zacięta rywalizacja o jak najwyższe miejsce w grupie, liczne niespodzianki, dramatyczne końcówki meczów) to wszystko można było obejrzeć na dwóch halach sportowych, gdzie odrębnie walczyły grupa A i B. Mecze fazy finałowej o poszczególne miejsca w turnieju i podium rozegrane zostały w pięknej hali na ulicy Berlinga. Młoda Krośniewianka w grupie A rozegrała 5 meczów, odnosząc komplet zwycięstw zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału. Chłopcy zagrali niezwykle skutecznie strzelając przeciwnikom aż 20 bramek. Pierwszy mecz z Metalowcem Łódź zagrali bardzo zespołowo i spokojnie wygrali 3:0 po bramkach Kaczuby, Duczyńskiego i Nadolskiego. Szanse na pokazanie swoich umiejętności mieli wszyscy zawodnicy Expomu. W drugim meczu na przeszkodzie krośniewiczanom stanęła drużyna PTC Pabianice (faworyt rozgrywek), dysponująca niezwykle silnym i wysokim składem (4 zawodników powyżej 170 cm). Po pasjonującym pojedynku Krośniewianka wygrała 2:1. Swój kunszt w tym meczu pokazał Dominik Gajdziński (bramkarz kadry województwa łódzkiego), który bronił atomowe strzały przeciwników i kilka razy uratował zespół przed utratą bramki. Gole dla Expomu zdobyli Duczyński i Nadolski (z rzutu rożnego). Kolejnym przeciwnikiem drużyny z Krośniewic była jak się później okazało rewelacja turnieju czyli ekipa z MKS Zduńska Wola. Łatwy początek meczu i prowadzenie 3:0 trochę uśpiło czujność Krośniewianki i drugi skład drużyny pozwolił przeciwnikom na zdobycie 2 goli w końcówce meczu. Bramki po koronkowych i zespołowych akcjach zdobywali: Duczyński, Nadolski (najpiękniejsza bramka turnieju po niewiarygodnym trafieniu piłki zagranej górą, tyłem, piętką w okienko bramki przeciwnika, asysta Duczyńskiego przy tym przepięknym zagraniu) i Wojtczak. Mecz nr 4 z Pogonią Ekolog Zduńska Wola zakończył się wynikiem 7:2 dla Expomu po 4 bramkach Duczyńskiego oraz jednym trafieniu Kaczuby, Nadolskiego i Wojtczaka. Po zapewnieniu sobie awansu do fazy finałowej ostatni mecz w grupie Expom zagrał z drugą ekipą gospodarzy MULKS Łask II. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:0  dla Krośniewic po 2 trafieniach Duczyńskiego i Pietrzaka oraz jednym golu Nadolskiego.

Fazę grupową Krośniewianka ukończyła na pierwszym miejscu w grupie, a drugie miejsce zajęła ekipa MKS-u Zduńska Wola, która sensacyjnie pokonała 3:2 PTC Pabianice. Trenerów zespołu Roberta Nowaka i Witolda Wojtczaka niewątpliwie cieszyła rewelacyjna postawa podopiecznych w pierwszej fazie zawodów, a martwiła długa przerwa pomiędzy spotkaniami. Na półfinałowy pojedynek przyszło czekać 1,5 godziny, a dodatkowo trzeba było się przenieść się na drugą większą halę. Mecz półfinałowy to spotkanie z przyjaciółmi, pierwszą drużyną MULKS Łask, które niestety jedna z drużyn musiała wygrać. Po zaciętym i pełnym emocji pojedynku Expom wygrał 2:1 po dwóch indywidualnych akcjach i golach Dawida Duczyńskiego (doskonały powrót do formy po kontuzji). Drużyna zagrała solidnie w obronie, skutecznie rozbijając ataki gospodarzy. Świetnymi interwencjami popisywał się Dominik Gajdziński, bardzo dobrze zagrał w obronie Mateusz Łochyński, który przerywał groźne ataki Łasku. Swoje zrobili na skrzydłach Nadolski z Kaczubą, dodatkowo zmiennicy dali krótkie, wartościowe zmiany dając odsapnąć zawodnikom pierwszego składu. W drugim półfinale MKS Zduńska Wola pokonał Orła Łódź po serii rzutów karnych.

W finale Krośniewianka była bardzo skoncentrowana pamiętając, że przeciwnicy grają do końca. Sprawa wyniku rozstrzygnęła się po 5 sekundach kiedy koronkową akcję z szybką wymianą podań pomiędzy 3 zawodnikami (NadolskiDuczyńskiKaczuba) zakończył golem Nadolski. Po 5 minutach było już po zawodach.  Na tablicy wyników pojawiło się 3: 0, po 2 bramkach Duczyńskiego, który był nie do zatrzymania dla przeciwników. Bramkę na 4:0 zdobył Nadolski, a ostatnią piękną bramkę przewrotką zdobył Duczyński ustalając wynik spotkania finałowego na  5 :0 dla Expomu.

Komplet wyników grupy B:

MULKS II Łask- MKS Zduńska Wola 2:2

PTC Pabianice- Pogoń Zduńska Wola 4:1

Metalowiec Łódź- MKS Expom Krośniewianka 0:3

MULKS II Łask- Pogoń Zduńska Wola 2:0

MKS Zduńska Wola- Metalowiec Łódź 4:1

PTC Pabianice- MKS Expom Krośniewianka 1:2

MULKS II Łask- Metalowiec Łódź 1:2

MKS Zduńska Wola- Pogoń Zduńska Wola 5:1

MULKS II Łask- PTC Pabianice 1:2

MKS Zduńska Wola- MKS Expom Krośniewianka 2:3

PTC Pabianice- Metalowiec Łódź 2:0

Pogoń Zduńska Wola- MKS Expom Krośniewianka 2:7

MKS Zduńska Wola- PTC Pabianice 3:2

Pogoń Zduńska Wola- Metalowiec Łódź 1:0

MULKS II Łask- MKS Expom Krośniewianka 0:5

Półfinały:

Orzeł Łódź- MKS Zduńska Wola 1:1 (k. 1:2)

MULKS Łask- MKS Expom Krośniewianka 1:2

Finał:

MKS Zduńska Wola- MKS Expom Krośniewianka 0:5

Krośniewianka: Dominik Gajdziński, Damian Ziółkowski, Dawid Duczyński, Jan Nadolski, Mikołaj Kaczuba, Mateusz Łochyński, Kamil Wojtczak, Kacper Pietrzak, Szymon Szałamacha, Dominik Kowalewski

Końcowa kolejność turnieju:

1.MKS Expom Krośniewianka

2.MKS Zduńska Wola

3.MULKS Łask I

4.Orzeł Łódź

5.PTC Pabianice

6.Sokół Aleksandrów Łódzki

7.Pogoń Ekolog Zduńska Wola II

8. MULKS Łask II

9.Pogoń Ekolog Zduńska Wola I

10.Olimpia Karsznice Zduńska Wola

11.Łodzianka Łódź

12. Metalowiec Łódź

13. Kolejarz Łódź

Najlepszy zawodnik turnieju– Dawid Duczyński (Krośniewianka)

Najlepszy bramkarz turnieju- Filip Adamczyk (MULKS Łask)

Król strzelców turnieju- Mateusz Jaworski (Orzeł Łódź)-16 bramek

Najlepszy technik turnieju- Adrian Florczak (MKS Zduńska Wola)

Najpiękniejsza bramka turnieju– Jan Nadolski (Krośniewianka)

Źródło: Robert Nowak

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
zorro
12 lat temu

Jeżeli po tym artykule ktoś jeszcze uważa,że jest w świecie lepszy zespół od Krośniewianki ,to wyzywam go na udeptaną ziemię