Berek strzela z 30 metrów

Włókniarz Zelów (III liga łódzko-mazowiecka) pewnie pokonał czwartoligowy WKS Wieluń 4:1 (2:1) w sparingowym meczu, który został rozegrany w Bełchatowie. Ozdobą spotkania była bramka doświadczonego Jacka Berensztajna, który pokonał bramkarza uderzeniem z 30 metrów.

Mecz mógł rozpocząć się od prowadzenia WKS. Sam na sam z sam z Pawłem Wiśniewskim wyszedł jeden z napastników wicelidera IV ligi. Trafił jednak w poprzeczkę. Po tej akcji do głosu doszli III-ligowcy. Aktywni byli zwłaszcza: Łukasz Zając oraz Stefan Potocki. Po dośrodkowaniu Potockiego przytomnie w polu karnym zachował się Daniel Dymek i było 1:0. Nie minęły 4 minuty a Włókniarz prowadził 2:0. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Dymek.  Tuż przed przerwą prowadzenie Włókniarza zmalało. Błąd obrony wykorzystał Łukasz Koper.

Po przerwie na placu gry pojawił się Jacek Berensztajn. W 55. minucie popularny „Berek” zdecydował się na strzał z 30 metrów. Mocne uderzenie zaskoczyło bramkarza wielunian i Włókniarz objął prowadzenie 3:1. Wynik spotkania ustalił Samuel Obi Uche.

Włókniarz Zelów – WKS Wieluń 4:1 (2:1)
Bramki: Daniel Dymek 23, 27, Jacek Berensztajn 55, Samuel Obi Uche 73 – Łukasz Koper 41

Włókniarz: Wiśniewski – Jędrychowski, Bendkowski, zawodnik testowany, Perka – Potocki, Boczkiewicz, Sikorski, Dymek, Zając – Obi.

Na zmiany weszli: Chachuła, Mik, Berensztajn, S. Kieraś, Stasiak, Bednarek.

Źródło: własne, zkswlokniarzzelow.futbolowo.pl