Dwa sparingi ŁKS

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali dzisiaj dwa mecze sparingowe. Pierwszym przeciwnikiem łodzian była Sparta Brodnica (III liga kujawsko- pomorsko- wielkopolska), która wygrała 1:0. W drugim meczu dzięki bramkom Grzegorza Bonina i Agwana Papkijana ŁKS wygrał z Wdą Świecie (III liga kujawsko- pomorsko- wielkopolska).

W pierwszym meczu kontrolnym ŁKS zmierzył się z trzecioligową Spartą Brodnica. Spotkanie rozegrano na boisku Kolejarza przy ul. Minerskiej. Niestety warunki w jakich przyszło grać piłkarzom obu drużyn dalekie były od idealnych. Od rana w Łodzi padał gęsty śnieg, a jego kilkucentymetrowa warstwa przykrywała murawę.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł po nieporozumieniu Adriana Jurkowskiego i Adriana Olszewskiego. Stoper i bramkarz ŁKS przez chwilę nie mogli dojść do porozumienia, kto ma wybić zagraną między nich piłkę. Skorzystał na tym Łukasz Ciechowski, który odważnie wbiegł pomiędzy dwóch łodzian i trafił do siatki. Przed przerwą ełkaesiacy stworzyli dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola ale Grzegorz Bonin i Mateusz Stąporski strzelali z kilkunastu metrów obok słupka.

Po zmianie stron warunki do gry jeszcze się pogorszyły i żadnej ze stron nie udało się zmienić ustalonego przed przerwą wyniku spotkania.

ŁKS Łódź – Sparta Brodnica 0:1 (0:1)

Bramka: Ciechowski 25

ŁKS: I połowa – Olszewski, Sasin, Jurkowski, S. Gancarczyk, Kubicki Bonin, Romańczuk, A. Papikyan, M. Gancarczyk, Golański, Stąporski, II połowa: Olszewski Pawlak, Stefański, Salski, Seweryn, Tonn, Mordalski, Pękała, Bykowski, Stąporski, Gędek

W drugim meczu łodzianie już wygrali z trzecioligowcami, ale tym razem ze Świecia.

ŁKS Łódź- Wda Świecie 2:0 (2:0)

Bramki: Bonin 28, Papikyan 33

ŁKS: I połowa – Wyparło, Sasin, Jurkowski, S. Gancarczyk, Kubicki, Bonin, Romańczuk, Łukasiewicz, Papikyan, Golański, M. Gancarczyk, II połowa – Wyparło, Gieraga, Klepczarek, Łabędzki, Gercaliu, Łobodzinski, Łukasiewicz, Iwański, Szczot, Saganowski, Mięciel

Źródło: lkslodz.pl