Kutno słabsze od Lecha

Piłkarze MKS Kutno (III liga łódzko- mazowiecka) przegrali we Włocławku z trzecioligowym Lechem Rypin 0:2 (0:0). W ekipie z Kutna zagrał testowany Dawid Klepczyński z KP Piaseczno. – Negocjacje są w toku. Bardzo chciałbym tego zawodnika – komentuje na gorąco Kamil Socha, trener „Miejskich”.

MKS przystąpił do spotkania w ustawieniu z trzema obrońcami, pięcioma pomocnikami i dwoma napastnikami. Między słupkami stanął Jakub Skrzypiec, a przed nim zagrali Bartosz Broniarek, Łukasz Znyk i Marcin Dopierała. W drugiej linii pojawili się na skrzydłach Michał Muszyński i testowany Dawid Klepczyński, zaś w środku ustawieni zostali Mariusz Jakubowski, kapitan Rafał Kubiak i Dariusz Lipiński. O sile ofensywnej decydować mieli Sylwester Płacheta i Michał Rosiak.

Pierwsza połowa mogła się podobać. Podopieczni Kamila Sochy grali efektowną piłkę i stworzyli sobie kilka sytuacji, po których mogły paść gole. Groźny strzał z ostrego kąta oddał Michał Rosiak, zaś Rafał Kubiak przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem Lecha.

Zawodnicy z Rypina inicjatywę przejęli pod koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut, jednak nie udało im się poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Skrzypca.

Nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Wypadliśmy nieźle na tle silnego rywala, jakim jest Lech. Zawodnicy z Rypina mają drużynę, która z powodzeniem może występować w drugiej lidze – komentował Kamil Socha, trener „Miejskich”.

W przerwie kutnowski szkoleniowiec zdecydował się na szereg roszad. Niestety zmiennicy nie zaprezentowali się tak dobrze, jak piłkarze z podstawowego składu. Tempo gry zdecydowanie spadło, a przewaga Rypina rosła z minuty na minutę. Co gorsza, rywale wbili MKS-owi dwa gole.

Kutnianie próbowali zdobyć choćby jedną bramkę, jednak brakowało im pomysłu na grę. Nieliczną dobrą akcję przeprowadzili napastnicy Dawid Dzięgielewski i Maciej Rutkowski. jednak golkiper nie miał kłopotów z przytuleniem futbolówki do swojej piersi. Co ciekawe, „Rutek” do tej pory występował na pozycji obrońcy.

Maciek ma predyspozycje, żeby występować w napadzie. Jest wysoki, silny i szybki. Brakuje nam klasycznej „dziewiątki” i dlatego szukam różnych rozwiązań – dodaje Kamil Socha.

Lech Rypin- MKS Kutno 2:0 (0:0)

MKS: Skrzypiec, Sokołowicz – Broniarek, Znyk, Dopierała – Muszyński, Lipiński, Kubiak, Jakubowski, Klepczyński – Płacheta, Rosiak, Przemysław Michalski, Kowalczyk, Kaczor, Dzięgielewski, Rutkowsk, Lipczyński

Źródło: miejscy.pl