Kontrolne gry Mechanika

Ostatnie dwa dni były bardzo pracowite dla Mechanika Radomsko. Podopieczni trenera Rafała Ozgi rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym przegrali z Brazylijczykami (Bela Vista Futbol Club) 1:3, a drugim ograli Pogoń Kamyk 6:1.

Od pierwszych minut meczu z Brazylijczykami Mechanik został zepchnięty do obrony. Zespół z kraju kawy miał wyraźną przewagę, ale raził nieskutecznością. Tymczasem w 13. minucie radomszczanie wykonywali rzut wolny. Marcin Antczak uderzył tak, ze brazylijskiemu bramkarzowi nie pozostało nic jak tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Do końca pierwszej połowy inicjatywa należała do piłkarzy z Brazylii, którzy trzy minuty przed przerwą wyrównali. Po zmianie stron dalej przeważała ekipa rywali. W 58. minucie radomszczan od straty bramki uratował słupek. Piłkarze Mechanika nie potrafili wybić piłki poza pole karne co skończyło się stratą drugiego gola. Mimo wyraźniej przewagi piłkarzy z Brazylii radomszczanie też mieli swoje okazje. Najbliższy szczęścia był Marek Brych, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W ostatniej akcji meczu ekipa z Brazylii strzeliła jeszcze jednego gola i mecz zakończył się wynikiem 1:3.
W drugim sparingu rywalem podopiecznych trenera Ozgi była Pogoń Kamyk (częstochowska klasa okręgowa). Radomszczanie nie dali szans rywalom wygrywając 6:1. Formą strzelecką w tym meczu błysnął Tomasz Walioszczyk, który ustrzelił hat-tricka. Dwa trafienia zaliczył Cezary Michalak. Jedna bramka była autorstwa Marcina Antczaka.