Kolejarki lepsze od Widzewa

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie CHKS w Łodzi został rozegrany mecz sparingowy piłkarek nożnych Kolejarza Łódź (II liga grupa małopolska) i Widzewa Łódź (III liga grupa łódzka). Lepsze okazały się bardziej doświadczone w ligowych bojach zawodniczki Kolejarza, które jednak wygrały nieznacznie 3:2 (1:1).

W obu zespołach nie wystąpiło kilka zawodniczek z podstawowego składu.  Od samego początku przewagę osiągnęły zawodniczki Kolejarza, które zamknęły rywalki na ich połowie. Widzewianki znakomicie jednak grały w formacji defensywnej. Co chwila uniemożliwiały przeciwniczkom oddanie strzału z bliskiej odległości. Znakomicie również w bramce spisywała się Milena Kamińska, która kilkakrotnie ratowała Widzew przed stratą bramki. Niespodziewanie to Widzewianki objęły prowadzenie w tym meczu. Na listę strzelców wpisała się Magdalena Chrzanowska. Obraz spotkania się nie zmienił. Cały czas olbrzymią przewagę miały podopieczne Mirosława Wojdyły. Przed przerwą kolejarką udało się wyrównać. Do remisu doprowadziła Dagmara Suskiewicz.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando Kolejarza. Napór pod bramką Widzewa przyniósł bramkę dzięki trafieniu bezpośrednio z rzutu wolnego Pauliny Forysińskiej. Zawodniczki grające na co dzień w drugiej lidze powinny zdecydowanie więcej prowadzić w tym spotkaniu, ale zabrakło szczęścia. Wielokrotnie rywalki ratowały słupki bądź poprzeczka. Widzewianki starały się grać z kontry i to im się udawało. Niespodziewanie po raz kolejny zaspała obrona Kolejarza i Izabela Jakubowska doprowadziła do remisu. Jeszcze przed końcem meczu bramkę dającą zwycięstwo kolejarkom w całym spotkaniu, po kontrowersyjnym rzucie karnym zdobyła Paulina Forysińska.

Obaj trenerzy byli zadowoleni ze spotkania. Nie liczył się wynik tylko sama gra. Chodziło o to, aby obie drużyny mogły sobie pograć. Start ligowych rozgrywek przecież już niedługo. Widzewianki zmagania w III lidze rozpoczną już za tydzień spotkaniem wyjazdowym z Pelikanem Łowicz. Kolejarz Łódź również czeka pojedynek wyjazdowy, ale znacznie dalszy. Podopieczne Mirosława Wojdyły wybierają się bowiem do Kolbuszowej na mecz z wiceliderem rozgrywek Sokołem Kolbuszowa.

Widzew Łódź- Kolejarz Łódź 2:3 (1:1)

Bramki: Magdalena Chrzanowska, Izabela Jakomulska- Dagmara Suskiewicz, Paulina Forysińska

Widzew: Milena Kamińska, Martyna Nowakowska, Dominika Jaśkiewicz, Justyna Trojanowska, Julia Bucharowicz, Magdalena Chrzanowska, Monika Dziekańska, Anastazja Rembowska, Justyna Chromińska, Izabela Jakomulska, Sylwia Turek, Kinga Nadajewska, Milena Matysiak, Monika Dolik, Jagoda Jary, Daria Frydrych, Trener: Sławomir Kraska

Kolejarz: Magdalena Burska, Martyna Dębska, Kinga Kurek, Sylwia Własny, Elżbieta Kluszczyńska, Iwona Dębska, Paulina Forysińska, Izabela Pieprzowska, Agnieszka Walak, Dagmara Suskiewicz, Monika Walak, Małgorzata Jędrzejowska, Izabela Topolska, Paulina Anionowska, Trener: Mirosław Wojdyła