Łowiczanki lepsze od Widzewa

Zawodniczki Pelikana Łowicz po raz dziewiąty w tym sezonie zwyciężyły w spotkaniu ligowym. Podopieczne trenera Michała Adamczyka pokonały Widzew Łódź aż 4:0 (3:0). Bramki dla Pelikana zdobyły: Martyna Wiankowska (dwie), Sylwia Trojanowska oraz jedna z zawodniczek Widzewa pakując piłkę do własnej siatki.

Już w 9. minucie spotkania łowiczanki cieszyły się z pierwszego gola. W pole karne odważnie wbiegła Wiankowska i pokonała bramkarkę Widzewa. Cztery minuty później zawodniczki z Łowicza zdobyły drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisała się Trojanowska, która skutecznym uderzeniem zza pola karnego trafiła do siatki. W kolejnej akcji Wiankowska trafiła w poprzeczkę, ale co się odwlecze to nie uciecze. W 27. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marty Kosiorek w zamieszaniu podbramkowym futbolówkę do własnej siatki skierowała jedna z zawodniczek z Łodzi i już wtedy wiadomo było, która drużyna zdobędzie trzy punkty.

W drugiej części gry piłkarki Widzewa śmielej przekraczały swoją połowę, jednak dalej to łowiczanki stwarzały groźniejsze sytuacje chociaż bez powodzenia. Kosiorek nieskutecznie próbowała przelobować bramkarkę Widzewa, Wiankowska szukała szczęścia strzałem z dystansu, jednak minimalnie się pomyliła. W kolejnej akcji bliska zdobycia gola była Marta Tręboszka, jednak tym razem górą była bramkarka łódzkiego Widzewa. W 50. minucie groźne uderzenie jednej z zawodniczek Widzewa piękną paradą obroniła Karolina Szulc. Pięć minut później podopieczne Adamczyka przeprowadziły najładniejszą akcję w całym meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony Kosiorek, „szczupakiem” gola próbowała zdobyć aktywna Wiankowska, ale do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Wreszcie w 65. minucie wynik meczu ustaliła Wiankowska, która trafiła do siatki… bezpośrednio z rzutu rożnego.

To dziewiąta wygrana łowiczanek w rozgrywkach III ligi kobiet grupy łódzkiej. W następnej kolejce piłkarki Pelikana zagrają w Ozorkowie z tamtejszym Kotanem. Mecz odbędzie się w niedzielę 25 marca.

Pelikan Łowicz- Widzew Łódź 4:0 (3:0)

Bramki: Martyna Wiankowska 9, 65, Sylwia Trojanowska 13, gol samobójczy 27

Pelikan: Karolina Szulc – Magdalena Pacler, Marta Tręboszka, Karolina Kołodziejska (64 Ewelina Świątek), Ilona Gawęcka, Natalia Czerbniak (67 Justyna Fijołek), Sylwia Trojanowska, Marta Kosiorek, Kinga Świderek (36 Joanna Mikulska), Martyna Dziedzic (42, Magdalena Kucińska), Martyna Wiankowska

Źródło: kspelikan.lowicz.pl