Sokół II ograł Uniejów

Sokół II Aleksandrów Łódzki (łódzka klasa okręgowa) pokonał MGLKS Uniejów/Ostrowsko 3:1 (0:1) w pierwszym inauguracyjnym meczu rundy wiosennej. Piłkarze trenera Dariusza Zielińskiego po pierwszych 45. minutach przegrywali 0:1. Bohaterem meczu został Krystian Wielemborek, który w drugiej połowie zdobył dwa gole.

Drużyna z Uniejowa zimę spędziła na 3. miejscu w lidze. Oczekiwano, że z Rudy Bugaj, gdzie Sokół rozgrywa mecze, wywiezie cenne trzy punkty, które mają doprowadzić do awansu. Sokół II Aleksandrów wykonał swoje zadanie. Mimo że po 45. minutach przegrywał 0:1, to doprowadził do zwycięstwa 3:1. W drugiej części gry po błędzie obrońców z Uniejowa prostopadłe podanie w kierunku bramki gości wykorzystał Krystian Wielemborek, który bez zastanowienia doprowadził do remisu. Podobnie było kilkanaście minut później, kiedy po świetnym podaniu Kamila Szymańskiego napastnik Sokoła podwyższył dorobek i wyprowadził zespół na prowadzenie. Trzeciego gola dołożył Tomasz Grochulski. Otrzymał dokładne podanie od Łukasza Świętosławskiego i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Nie dał mu szans. Sokół pewnie i zasłużenie wygrał 3:1.

Za świetny ligowy start i wysoką wygraną trzeba pochwalić całą drużynę, a także dobrze dysponowanego w bramce Marcina Stobieckiego. Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Na uwagę zasługuje fakt, że Sokół II Aleksandrów rozegrał mecz bez wzmocnień z pierwszej drużyny. Trener Rafał Pawlak po zremisowanym spotkaniu trzecioligowego Sokoła z Wartą Sieradz (0:0), nie desygnował swoich piłkarzy, którzy mogli wystąpić w drugim zespole.

Sokół II Aleksandrów Łódzki- MGLKS Uniejów/Ostrowsko 3:1 (0:1)

Bramki: Krystian Wielemborek 55, 79, Tomasz Grochulski 89- Jacek Dutka 25

Sokoł: Stobiecki – Wojtalski (72 Medel), Kozłowski, Tomczyk, Sikorski – Wojtczyk, Ł. Świętosławski, Oska, Szymański (90 Bohdziul), Kiński (60 Grochulski) – Wielemborek

MGLKS: Zdych – Pacholczyk, Kwiatosiński, Wodnicki, Sałaciński (84 Stachowiak) – Wojciechowski (70 Charuba), Piaseczny,  Łuczak (52 Kuglarz), Dutka – Janiak, Jonczyk (64 Dąbrowski)

Źródło: tssokol.pl, mglks.pl