Historyczna wygrana Dargfilu

To był historyczny dzień dla piłkarek MUKS Dargfil Tomaszów występujących w Ekstralidze. Tomaszowianki odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pokonując na własnym boisku Mitech Żywiec 1:0. Zwycięskiego gola zdobyła Małgorzata Kamocka.

Do tej pory tomaszowianki miały na swoim koncie zaledwie jeden zdobyty punkt. Co ciekawe wywalczyły go właśnie w Mitechem, remisując w rundzie jesiennej 1:1. Tym razem zespół Radosława Wilczyńskiego przystąpił do meczu bardzo mocno zmotywowany. Dla beniaminka Ekstraligi była to bowiem ostatnia szansa aby spróbować jeszcze powalczyć o utrzymanie w lidze. Tomaszowianki w pierwszej połowie były stroną przeważającą. Efektem przewagi był gol zdobyty w 29. minucie spotkania przez Małgorzatę Kamocką.
Druga połowa toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Tomaszowianki umiejętnie się jednak broniły. Miały także dużo tak zwanego „sportowego szczęścia”. Dowiozły jednobramkowe zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.
Tomaszowianki nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli Ekstraligi. Do bezpiecznej ósmej pozycji, na której jest Mitech Żywiec, tracą jednak już tylko dwa punkty. W następnej kolejce MUKS Dargfil Tomaszów zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.