Zwycięstwo widzewianek

W ten weekend odbył się pierwszy mecz drużyny kobiet Widzewa Łódź w rundzie rewanżowej III ligi kobiet. Po pierwszym meczu zakończonym porażką z liderem Pelikanem Łowicz zawodniczki Widzewa bardzo chciały „zmazać plamę” i odnieść zwycięstwo. Przeciwnikiem była drużyna MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki.

Mecz zakończył się sukcesem Widzewa 3:0. Początek meczu był wyrównany, ale pierwszą sytuację bramkową stworzyły widzewianki. Sytuacji sam na sam nie wykorzystała Emilia Zadworna przenosząc piłkę nad poprzeczką. Jednak w 18. minucie błąd zawodniczek Dargfilu wykorzystała Magdalena Chrzanowska i płaskim strzałem zdobyła pierwszą bramkę. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa również była wyrównana, ale w końcówce meczu widzewianki udokumentowały swoją przewagę dwoma golami. W 60. minucie na listę strzelców wpisała się Izabela Jakomulska, natomiast w samej końcówce drugiego gola strzeliła Magdalena Chrzanowska. Warto podkreślić dobrą grę zawodniczek pozyskanych w przerwie sezonu: Milena Matysiak (KS Raszyn), Magdalena Chrzanowska (LUKS Przyjaźń Piotrków Trybunalski) , Milena Kamińska i Emilia Zadworna (Kolejarz Łódź). Dodatkowo w drużynie Widzewa Łódź zagrała Anastazja Rembowska, która uczęszcza do klasy o profilu piłka nożna kobiet w Gimnazjum nr 44 nad którym patronat ma Akademia Futbolu Widzew Łódź. Można powiedzieć, że jest to pierwsza w historii klubu wychowanka Widzew Łódź. Następny mecz widzewianki rozegrają z UMKS Zgierz.

Widzew Łódź – MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0)

Bramki: Magdalena Chrzanowska 18, 68, Izabela Jakomulska 60

Widzew: Kamińska – Matysiak, Nadajewska (65 ’ Rembowska ) , Trojanowska (46′ Chromińska ), Jaśkiewicz , Dolik , Bukarowicz , Jakomulska , Turek , Zadworna , Chrzanowska

Źródło: Sławomir Kraska