Osiem goli Justynowa

LZS Justynów rozgromił na wyjeździe Strugę Dobieszków 8:0 (3:0) w meczu 12. kolejki II grupy łódzkiej klasy A. Spotkanie różnie mogłoby się potoczyć, gdyby gospodarze na samym początku wykorzystali dwie bardzo dobre okazje bramkowe. Pojedynek rozegrano na boisku w Nowosolnej.

Kto wie jakby ten mecz się potoczył, gdyby w 4. minucie po kąśliwym uderzeniu zza pola karnego Damiana Patory wpadła by do bramki. Zawodnikowi gospodarzy brakło naprawdę milimetrów. Chwile później Damian Wilk zmarnował stuprocentową sytuację po dobrze wyłożonej piłce przez Adama Nowaka. Bramkarz Justynowa- Arkadiusz Klimowski sparował piłkę na rzut rożny. Te sytuacje zemściły się na Strudze dwie minuty później. W 12. minucie po szybkim wbiegnięciu w pole karne Jarosław Soszyński nie dał szans golkiperowi i strzelił pierwszego gola. Dobieszkowianie nie zdążyli się otrząsnąć po tej stracie, a minute później stracili drugiego gola. W polu karnym faulowany był Jarosław Soszyński, a rzut karny wykorzystał Jakub Sapiński. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale popełniali fatalne błędy. Wykorzystali to justynowianie, którzy za sprawą Grzegorza Mędry schodzili z prowadzeniem 3:0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił przewaga należała do gości. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Kurzawski. Podłamani gospodarze nie potrafili odpowiedzieć rywalom. Tworzyli akcje pod polem karnym, ale z reguły tracili piłkę. W 67. minucie kolejną bramkę z rzutu karnego zdobył Jakub Sapiński. Kwestia następnych bramek była uzależniona tylko od czasu. Dwie minuty później drugi raz w tym spotkaniu do siatki Dobieszkowa trafił Bartosz Kurzawski. Po tej bramce mecz trochę się uspokoił. Goście nie atakowali już z tak wielkim animuszem, natomiast Struga starała się grac z kontry, ale bez efektów. W końcówce meczu dwie bramki zdobyli jeszcze piłkarze z Justynowa. W 87. minucie Damiana Podsedlika pokonał Jarosław Soszyński, a 89 wprowadzony w drugiej połowie na plac gry Przemysław Bartosik, który ustalił wynik spotkania na 0:8.

Struga Dobieszków- LZS Justynów 0:8 (0:3)

Bramki: Jarosław Soszyński 12, 85, Jakub Sapiński 13 (k), 67 (k), Grzegorz Mędra 34, Bartosz Kurzawski 61, 69, Przemysław Bartosik 89

Struga: Damian Podsiedlik – Sebastian Musiałowski, Jan Korek, Marcin Rogulski, Radosław Ciesielski – Maciej Ciesielski, Adam Nowak, Damian Patora, Artur Bełdziński – Mateusz Siedlecki, Damian Wilk, rezerwa: Łukasz Gostyński, Tomasz Michalski, Michał Bryl, Arkadiusz Pecyna, Marek Felczak, Kamil Siniarski, Trener: Andrzej Wojnowski

Justynów: Arkadiusz Klimowski – Jakub Sapiński, Piotr Królak, Tomasz Kępka, Jarosław Soszyński – Robert Lewandowski, Mariusz Myszkowski, Bartosz Kurzawski, Bartłomiej Skwarka – Grzegorz Mędra, Dariusz Michakus, rezerwa: Przemysław Bartosik, Michał Zarzycki, Dawid Skwarka, Trener: Jacek Stańdo

Żółte kartki: Radosław Ciesielski, Mateusz Siedlecki, Adam Nowak (Struga), Mariusz Myszkowski (Justynów)

Czerwona kartka: Tomasz Michalski (Struga) 65 min- za faul