Wygrana młodego Pelikana

Na naturalnym boisku w Gorzkowicach gospodarze GUKS podejmowali zajmującego 9. miejsce łowickiego Pelikana w meczu 15. kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Goście przegrywali do przerwy 0:1, ale w drugiej odsłonie dzięki trafieniom Tomasza Kreta i Michała Świdrowskiego zdołali wygrać całe spotkanie 2:1.

Mecz lepiej rozpoczął GUKS, w ofensywie odważnie poczynali sobie Dawid Flaszka i Hubert Tokarski. W 23. minucie po akcji tego pierwszego padła bramka. Indywidualną akcję sfinalizował strzałem Flaszka, po którym piłkę z bramki musiał wyjąć bezradny Przemek Perzyna. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni, lecz pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0. Na drugą część gry Pelikan wyszedł dużo bardziej umotywowany i często stwarzał sobie okazję do bramki. Kolejna świetne spotkanie rozgrywał Patryk Brzozowski, który dzielił i rządził w środkowej strefie boiska. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 63. minucie Michał Majchrzak wykorzystał bierność obrony rywali i został powalony w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Tomasz Kret, uzyskując premierowe trafienie w barwach Pelikana. Łowiczanie szli za ciosem co przyniosło efekt w 76. minucie. Dobre zagranie Filipa Ziółkowskiego na pięknego gola zamienił Michał Świdrowski, uderzając piłkę z powietrza z 18 metra. W ostatniej akcji meczu niezdecydowanie defensorów Pelikana mógł wykorzystać Dawid Flaszka, jednak jego strzał w spektakularny sposób obronił Przemysław Perzyna, ratując Pelikanowi 3 punkty.

GUKS Gorzkowice- Pelikan Łowicz 1:2 (1:0)
Bramki: Dawid Flaszka 23- Tomasz Kret 63(k), Michał Świdrowski 76

Pelikan: Perzyna – Sołtysiak, Mycka, Grzegory, Kret-  Owczarczyk (55 Ziółkowski), Brzozowski, Świdrowski, Wasiak (15 Podlasiński), Majchrzak, Placek

Źródło: Mateja