Drugie zwyciestwo Widzewianek

W trzecim meczu rundy rewanżowej trzeciej ligi, widzewska drużyna kobiet odniosła drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonała na wyjeździe Radan Zgierz 5:2. W efekcie łodzianki awansowały na trzecie miejsce w tabeli i tracą zaledwie jeden punkt do wicelidera MUKS II Tomaszów Mazowiecki.

Mecz rozpoczął się bardzo pechowo dla Widzewa, bo już w pierwszej minucie łodzianki straciły bramkę. Nie załamały się jednak i w 20. minucie doprowadziły do wyrównania, po strzale z rzutu wolnego Jagody Jary. Jeszcze przed przerwą było 2:1, a gola do szatni zdobyła po rzucie rożnym Emilia Zadworna.

Na początku drugiej połowy łodzianki osiągnęły przewagę i udokumentowały ją zdobyciem trzeciej bramki, autorstwa Izabeli Jakomulskiej, która dobiła piłkę do bramki po strzale z dystansu w poprzeczkę Magdaleny Chrzanowskiej. Chwilę potem zgierzanki strzeliły bramkę kontaktową, ale Widzew dołożył jeszcze dwa gole (autorstwa Zadwornej i Jary) i ostatecznie wygrał 5:2.

Radan Zgierz (k)- Widzew Łódź (k) 2:5 (1:2)

Bramki dla Widzewa: Jagoda Jary x2, Emilia Zadworna x2, Izabela Jakomulska

Widzew: Kamińska, Matysiak, Jaśkiewicz, Nadajewska, Trojanowska, Dolik, Bukarowicz (60 Turek), Jakomulska, Zadworna (60 Chromińska), Jary, Chrzanowska

Źródło: Sławomir Kraska