Remis Widzewa z Legią

Widzew Łódź zremisował z Legią Warszawa 1:1 (1:1) w meczu 26. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Wyrównującą bramkę dla łodzian z rzutu karnego zdobył Radosław Matusiak. W końcówce oba zespoły miały szanse na zwycięskiego gola, ale niestety zabrakło skuteczności.

W pierwszych dwóch kwadransach gry optyczna przewaga należała do gości. Widzew zamknięty na własnej połowie ograniczył się do kontrataków. W 22. minucie po błędzie obrony Widzewa, Jakub Wawrzyniak dograł do Michała Kucharczyka, który w sytuacji sam na sam pewnym strzałem w krótki róg pokonał Macieja Mielcarza. To zdecydowanie ożywiło gospodarzy, którzy ruszyli do odrobienia strat. W 38. minucie po faulu na Marcinie Kaczmarku, sędzia pokazał na jedenasty metr. Stały fragment gry wykorzystał Radosław Matusiak, który strzelił w swój lewy róg, całkowicie myląc bramkarza gości. Po zmianie stron gra toczył się głównie w środku pola. Legia starała się grać pressingiem, ale łodzianie umiejętnie rozgrywali piłkę. Oba zespoły czekały na błąd rywala i na zadanie decydującego ciosu. W końcówce Legia dążyła do zdobycia zwycięskiego gola. Widzew nastawiony był na wyprowadzanie kontrataków. Czujnie jednak funkcjonowała warszawska defensywa. Po emocjonującej końcówce podział punktów w Łodzi. Remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

Widzew Łódź- Legia Warszawa 1:1 (1:1)
Bramki: Radosław Matusiak 39 (k)- Michał Kucharczyk 22

Widzew: Mielcarz – Abbes, Ukah, Bieniuk, Bartkowski – Kaczmarek, Rybicki (55′ Okachi), Pinheiro (64′ Ben Dhifallah), Panka, Broź – Matusiak (82′ Stępiński)

Żółte kartki: Abbes, Kaczmarek, Ukah, Panka (Widzew) oraz Wolski, Radović, Gol, Astiz (Legia)

Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk)