Velimirović załatwił spadek?

Łódzki Klub Sportowy przegrał z Koroną Kielce 0:2 (0:2) w spotkaniu kończącym 27. kolejkę T- Mobile Ekstraklasy. O końcowym wyniku zadecydowała pierwsza połowa, a dokładnie sam początek meczu, kiedy łodzianie po fatalnych błędach stracili dwa gole.

Agresywniej to spotkanie rozpoczęli piłkarze z Kielc. Goście zepchnęli ŁKS do defensywy i długo konstruowali swoje akcje. Kilkakrotnie piłkarze Korony próbowali oddać strzał na bramkę gospodarzy, ale ich próby skutecznie blokowali łódzcy defensorzy. W 8. minucie fatalny błąd popełnił Pavle Velimirović, który interweniując poza polem karnym nie trafił w piłkę i Paweł Sobolewski strzałem do pustej bramki otworzył wynik meczu. ŁKS wyraźnie podłamany stratą bramki i okolicznościami tego zdarzenia próbował szybko odrobić straty. Ataki łodzian były jednak bardzo chaotyczne. W 17. minucie Paweł Sobolewski ograł defensorów gospodarzy, dograł na głowę do Artura Lenartowskiego, a ten umieścił piłkę w siatce obok nieruchomego Pavle Velimirovicia. Korona po tym trafieniu zwolniła tempo gry, ale przez większość czasu utrzymywała się przy piłce, kontrolując przebieg meczu. ŁKS najlepszą okazję na gola miał w końcówce pierwszej połowy. Grzegorz Bonin z lewego skrzydła wbiegł w pole karne gości, tuż przed linią bramkową czekał na piłkę Marek Saganowski, ale czubkami palców dosięgnął ją Krzysztof Pilarz.

Na drugie 45. minut ŁKS wyszedł bardziej zmotywowany. Przeprowadzał długie akcje, ale nie był w stanie zbliżyć się do pola karnego gości, nie mówiąc nawet o oddaniu celnego strzału. Korona z kolei czekała na okazje do kontrataków. Wszystkie akcje jakie przeprowadzali łodzianie były nieprzemyślane i bardzo chaotyczne. Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale i tak to Korona dyktowała warunki gry. ŁKS spotkanie kończył w dziesiątkę, ponieważ w 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Antoni Łukasiewicz. W ostatnich minutach oba zespoły miały szanse na bramki, ale brakło szczęścia i dokładności. Końcowy wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy.

ŁKS Łódź- Korona Kielce 0:2 (0:2)
Bramki: Paweł Sobolewski 8, Artur Lenartowski 17

ŁKS: Pavle Velimirović – Piotr Klepczarek, Antoni Łukasiewicz, Michał Łabędzki, Ronald Gercaliu (81′ Mateusz Stąporski)- Paweł Sasin, Wojciech Łobodziński, Maciej Iwański (61′ Rafał Kujawa), Grzegorz Bonin, Marek Gancarczyk (79′ Bartosz Romańczuk)- Marek Saganowski

Korona: Krzysztof Pilarz – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski, Kamil Kuzera (44′ Jakub Bąk), Aleksandar Vuković, Paweł Sobolewski, Artur Lenartowski (74′ Grzegorz Lech), Vlastimir Jovanović – Daniel Gołębiewski (88′ Łukasz Jamróz)

Żółte kartki: Wojciech Łobodziński, Antoni Łukasiewicz, Ronald Gercaliu (ŁKS)- Kamil Kuzera (Korona)

Czerwona kartka: Antoni Łukasiewicz (ŁKS) 82 min- za dwie żółte