Derby dla Mechanika Radomsko

Piłkarze Mechanika Radomsko zrobili kolejny krok w kierunku awansu do IV ligi. W meczu 23. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej podopieczni Rafała Ozgi pokonali LUKS Gomunice 2:1 (2:0). Spotkanie nie stało na wysokim poziomie.

Spotkanie lepiej zaczął Mechanik. W 7. minucie po dograniu piłki przez Marka Brycha niecelnie głową uderzał Przemysław Olejnik. Radomszczanie prowadzenie objęli w 25. minucie. Z rzutu rożnego piłkę na przedpole bramki gości wrzucił Marcin Antczak. Piłka trafiła do stojącego na długim słupku Łukasza Dryji. Stoper Mechanika zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej a do siatki piłkę wepchnął Marek Michalski. Radomszczanie poszli za ciosem i szybko podwyższyli na 2:0. Kardynalny błąd ostatniego stopera Gomunic wykorzystał Tomasz Walioszczyk, który minął jeszcze bramkarza Michała Gonerę i strzelił do pustej bramki.
Goście z Gomunic nie byli w stanie sforsować dobrze grającej defensywy z Radomska, a bramkarz Mechanika Rafał Dawid momentami się nudził.

Druga połowa to słabiutkie widowisko z obu stron. Trochę ciekawiej zrobiło się w 75. minucie kiedy to LUKS zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego. Mechanik nie pozwolił jednak gościom na więcej. W końcówce spotkania gospodarze powinni zdobyć trzeciego gola. Łukasz Gloc przestrzelił jednak z kilku metrów.

Warto wspomnieć, że mecz Mechanik – LUKS obserwowało ponad tysiąc kibiców. Momentami atmosfera przypominała spotkania RKS Radomsko w I i II lidze. Widać, że w Radomsku jest duże zapotrzebowanie na piłkę.

Mechanik Radomsko – LUKS Gomunice 2:1 (2:0)
(Marek Michalski 25, Tomasz Walioszczyk 31 – Michał Kołodziejski 75-karny)

Mechanik: Dawid – Kociuga (83.S. Makowski), Frączyk, Dryja – Kolba (65. Lenart), A. Olejnik, P.Olejnik, Antczak, Brych (88. Michalak) – Michalski, Walioszczyk (65. Gloc).

LUKS: Gonera – Kuliberda, A. Kowalski, Kołodziejski, Mokrzyński – Jasnos, Serwa, D. Makowski (60. Gala), Gałązka – Łyś (46. M. Olejnik), Płomiński (46. Kubicz).

Żółte kartki: Antczak, Kolba, Frączyk (wszyscy Mechanik).
Sędziowie: Tomasz Krawczyk, Paweł Pryczek, Rafał Kaczor.