Pelikan nie złamał Stali

Pelikan Łowicz w spotkaniu 29. kolejki II ligi grupy wschodniej przegrał po słabym spotkaniu ze Stalą Rzeszów 0:2 (0:1). Łowiczanie grali momentami bardzo nieporadnie nie potrafiąc stworzyć groźnej sytuacji strzeleckiej.

W 4. minucie tego spotkania Pelikan powinien prowadzić 1:0. W ostatniej chwili Piotr Klepczarek zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką i zdjął piłkę z nogi Konradowi Kowalczykowi. W odpowiedzi goście przeprowadzili kontrę. Andreja Prokić wyszedł na pozycję sam na sam z Krzysztofem Stodołą i trafił w słupek. Po chwili znów w głównej roli Prokić, ale tym razem został powstrzymany przed obrońców. Z biegiem czasu Pelikan zaczął zdobywać przewagę ale nie potrafił sforsować defensywy Stali. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 0:0 Stal zdobyła bramkę. Strzelcem okazał się Kamil Stachyra, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Stodole.

W drugiej połowie stroną dominującą byli goście. W 67. minucie znakomitą sytuację do podwyższenia wyniku miał Prokić, ale Stodoła wybronił jego uderzenie przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Pelikan próbował przedostać się pod bramkę Stali, lecz ataki gospodarzy były bardzo nieporadne.  Stal nastawiła się na kontry i po jednej z nich rezerwowy Damian Jędryas ustalił wynik spotkania.

Pelikan Łowicz – Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
Bramki: Kamil Stachyra 45, Damian Jędryas 90+3

Pelikan: Stodoła – Łakomy, Gołka ż, Brodecki, Żółtowski – Mariusz Solecki, Wyszogrodzki ż (60′ Okoński ż), Gamla, Adamczyk – Kosiorek (76′ Pomianowski), Kowalczyk.
Trener: Robert Wilk

Stal: Wietecha – Hus, Klepczarek, Nakrosius, Przybyszewski – Florian (82′ Szymon Solecki), Lisańczuk, Prokić (90′ Jędryas), Margol ż – Stachyra (87′ Dylewski), Persona.
Trener: Ryszard Kuźma

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów: 700