Spokojny remis Widzewa

Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań 0:0 w meczu 30. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Cenny punkt wywalczony przez gości w Łodzi zapewnił poznaniakom udział w europejskich pucharach.

Od pierwszych minut oba zespoły wzajemnie się badały i toczyły wyrównaną walkę w środku pola. W sytuacjach podbramkowych również nie można było wskazać lepszej drużyny. Obie ekipy stwarzały sobie sytuacje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Gospodarze osiągnęli optyczną przewagę po 25. minutach, ale Lech sprawiał wrażenie, jakby nie chciał Widzewowi zrobić krzywdy. W 36. minucie fatalny kiks Brozia przed polem karnym mógł się skończyć bramką dla Lecha. Strzał Ślusarskiego pewnie złapał jednak Mielcarz. Moment później świetną kontrę przeprowadzili łodzianie. Okachi podał na lewą stronę do Kaczmarka, który natychmiast zagrał do Ben Dhifallaha. Tunezyjczyk zamiast podawać do nieobstawionego Radosława Matusiaka uderzył bardzo niecelnie na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego. Druga połowa była bardzo spokojna w wykonaniu obu zespołów. Dopiero w 72. minucie groźną sytuację mieli goście. Kapitalnym podaniem został obsłużony wbiegający w pole karne Rudnev. Łotysz miał przed sobą tylko Mielcarza, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Kaczmarek. Po tej akcji Widzew długo przebywa na połowie Lecha brakowało jednak zakończenia akcji strzałem. W samej końcówce Kamiński powinien był strzelić na 1:0 dla Lecha. Obrońca Kolejorza wyskoczył do dośrodkowania i uderzył głową w kierunku bramki Macieja Mielcarza. Golkiper Widzewa kapitalnie interweniował. Ostatni w tym sezonie mecz skończył się bezbramkowym podziałem punktów.

Widzew Łódź- Lech Poznań 0:0

Widzew: Mielcarz – Bartkowski, Abbes, Mroziński, Broź – Ostrowski (63′ Oziębała), Panka, Okachi, Kaczmarek, Matusiak (63′ Ben Radhia)- Ben Dhifallah (81′ Rybicki)

Lech: Kotorowski – Kikut (46′ Wojtkowiak), Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez, Tonev – Murawski, Injac, Możdżeń – Ubiparip (46′ Rudnev), Ślusarski (65′ Stilić)

Żółte kartki: Mroziński (Widzew)- Henriquez, Injac, Tonev (Lech)

Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk)