Porażka ŁKS na pożegnanie

Łódzki Klub Sportowy przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2 (0:0) w wyjazdowym spotkaniu 30. kolejki T- Mobile Ekstraklasy.  Ostatnią bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej dla łodzian zdobył w 70. minucie Grzegorz Bonin.

Początek spotkania należał do graczy z Białegostoku. Po dwudziestu minutach inicjatywę przejął ŁKS. Goście atakowali, ale nie potrafili pokonać Sandomierskiego. Najlepszą okazję łodzianie mieli w 42. minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Romańczuka, Sandomierski minął się z piłką, a ta trafiła na głowę Łukasiewicza. Po strzale pomocnika gości piłka odbiła się od słupka. Po przerwie na samym początku drugiej odsłony meczu Frankowski został odesłany do szatni. Snajper Jagiellonii otrzymał drugą żółtą kartkę i to za niemal identyczne zagranie ręką w polu karnym gości. W 58. minucie Plizga potrzebował minuty by otworzyć wynik. Po rzucie rożnym rezerwowy gospodarzy z bliska wepchnął piłkę do siatki. W 70. minucie obrońcy Jagiellonii zapomnieli o Boninie, który miał sporo czasu w polu karnym Sandomierskiego i pięknym wolejem wyrównał stan gry. Radość łodzian z wyrównującej bramki nie trwała jednak długo. W 77. minucie rzut karny szczęśliwym strzałem od słupka wykorzystał Bonin. W końcówce spotkania szansę na boisku się wyrównały, ponieważ za drugi żółty kartonik z boiska usunięty został Saganowski. Końcowy wynik nie uległ już zmianie.

Jagiellonia Białystok- ŁKS Łódź 2:1 (0:0)

Bramki: Plizga 58, Kupisz 77 (k)- Bonin 70

Jagiellonia: Sandomierski – Pejović (80′ Rasiak), Cionek, Porębski, Norambuena – Bandrowski (46′ Tymiński), Makuszewski, Grzyb, Kupisz – Burkhardt (57′ Plizga), Frankowski

ŁKS: Olszewski – Gancarczyk (17′ Romańczuk), Łabędzki, Gieraga, Klepczarek – Bonin, Łukasiewicz, Łobodziński (63′ Golański), Kujawa (67′ Kita) – Iwański, Saganowski

Żółte kartki: Frankowski (Jagiellonia)- Gancarczyk, Saganowski, Olszewski, Klepczarek (ŁKS)

Czerwone kartki: Frankowski (Jagiellonia) 52 min- za dwie żółte, Saganowski (ŁKS) 85 min- za dwie żółte

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)