Thiago strzela dla Polonii

Sensacyjne rozstrzygnięcia padły w 24. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. LUKS Gomunice i Zjednoczeni Bełchatów przegrały swoje mecze. Nie zawiódł lider Mechanik Radomsko, który przybliżył się do upragnionego awansu. W zespole piotrkowskiej Polonii zadebiutował i to udanie Brazylijczyk Thiago.

W 24. kolejce zarówno Zjednoczeni Bełchatów jak i LUKS Gomunice grały z zespołami walczącymi o utrzymanie. LUKS podejmował Skalnika Sulejów. Goście zaprezentowali się w Gomunicach bardzo dobrze.  W drugiej połowie po jednej z nielicznych okazji bramkowych Piotr Ćwikła strzelił dla Skalnika zwycięskiego gola. Do sensacji doszło również w Niewiadowie.  Broniąca się przed spadkiem z ligi Lubochnia pokonała wicelidera – Zjednoczonych Bełchatów 2:1. Już do przerwy po golach Jacka Bernaciaka i Krystiana Goździka gospodarze prowadzili 2:0 i zaniosło się na niespodziankę. Bełchatowianie odpowiedzieli dopiero w końcówce meczu. Gol niezawodnego Rafała Mordona nie wystarczył jednak nawet do remisu. Grający w niedzielę Mechanik znał wyniki swoich największych rywali do awansu. Podopieczni Rafała Ozgi wiedzieli, że mogą jeszcze bardziej powiększyć i tak już dużą przewagę nad Zjednoczonymi i LUKS. Radomszczanie szybko ustawili sobie mecz po trafieniu Przemysława Olejnika. Poświętne było bliskie doprowadzenia do remisu. Jednak to Mechanik w doliczonym czasie gry zadał decydujący cios.
Coraz ciekawiej robi się na dole ligowej tabeli. Oprócz Skalnika i Lubochni swój mecz wygrała walcząca o utrzymanie Grabka Grabica, która po golu Piotra Wrony wygrała z Mierzynem. Coraz bliżej utrzymanie jest również Polonia Piotrków, która 1:0 pokonała rezerwy Omegi Kleszczów. Gola na wagę trzech punktów na początku meczu strzelił Brazylijczyk Thiago Correa.

Wyniki 24. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej:
LUKS Gomunice – Skalnik Sulejów 0:1 (0:0)
LKS Lubochnia – Zjednoczeni Bełchatów 2:1 (2:0)
Szczerbiec Wolbórz – GUKS Gorzkowice 0:1 (0:0)
Kasztelan Żarnów – Świt Kamieńsk 3:1 (0:0)
Polonia Piotrków – Omega II Kleszczów 1:0 (0:0)
Grabka Grabica – LKS Mierzyn 1:0 (1:0)
KS Poświętne – Mechanik Radomsko 0:2 (0:1)
Włókniarz II Zelów – Astoria Szczerców 0:3 – walkower, zespół z Zelowa wycofał się z rozgrywek