MESA: Widzew lepszy od Lecha

Widzewska drużyna Młodej Ekstraklasy pokonała w meczu wyjazdowym Lecha Poznań 2:1. Podopieczni Andrzeja Kretka objęli prowadzenie już w 15. minucie, po trafieniu Rafała Serwacińskiego. Spotkanie nabrało jednak piłkarskiego smaczku, ponieważ gospodarze jednak szybko wyrównali, dzięki bramce Jakuba Kapsy.

Nic nie przeszkodziło jednak młodym łodzianom, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli jak się później okazało zwycięską bramkę. Gola na wagę trzech punktów zdobył Cezary Pankowski. Ciekawostką jest, że w widzewskim zespole po raz pierwszy po kontuzji wystąpił Jurijs Żigajevs. Grał przez 83 minuty, zobaczył żółtą kartkę.

Lech Poznań (ME)- Widzew Łódź (ME) 1:2 (1:2)

Bramki: Kapsa 18- Serwaciński 15, Pankowski 41

Lech: Derbisz, Łągiewka (61, Baraniak),Sadowski (46, Przepióra), Witt, Szczupakowski, Kapsa (46, Byszewski), Chromiński (46, Pietras), Drewniak, Maślany, Wolski, Bagiński (64, Woroch)

Widzew: Kowalski,Wybranowski, Gniadzik (89, Borys), Płoski, Augustyniak, M. Rozwandowicz, Pankowski, Żigajevs (83, Bartłoszewski), J. Rozwandowicz, Serwaciński (79, Fortuna), Narożnik

Żółte kartki: Żigajevs, Wybranowski (Widzew), Szczupakowski (Lech)

Źródło: widzewiak.pl