W Tomaszowie już świętują

Nic już nie odbierze awansu do III ligi drużynie Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Aleksandra Majicia pokonali na wyjeździe Wartę Działoszyn 2:0 (1:0) i na pięć kolejek przed końcem rozgrywek mogą już świętować awans.

Tomaszowscy piłkarze zdawali sobie sprawę z rangi meczu w Działoszynie. Lechia od pierwszej gwizdka sędziów zagrała niezwykle skoncentrowana i objęła prowadzenie w 20. minucie po trafieniu Kamila Kubiaka. Działoszynianie rzucili się do odrabiania strat ale bez zarzutu spisywała się defensywa gości. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Lechia kontrolowała przebieg spotkania i w 71. minucie postawiła przysłowiową „kropkę nad i”. Mariusz Kowalski zdobył bramkę, która ustaliła wynik spotkania na 2:0. Na pięć kolejek przed końcem Lechia ma 12 punktów przewagi nad KS Paradyż i pewne trzy punkty za mecz z wycofanym Włókniarzem Konstantynów. Żadna siła nie jest już w stanie odebrać awansu tomaszowianom.

Warta Działoszyn – Lechia Tomaszów 0:2 (0:1)