Nie wykorzystali przewagi

W przedostatnim meczu Młodej Ekstraklasy ŁKS przegrał z Polonią Warszawa 2:3 (0:0).  Młodzi łodzianie nie potrafili wykorzystać w tym spotkaniu podwójnej przewagi. To rzadko spotykana sytuacja na boiskach piłkarskich.

Po pół godzinie gry wydawało się, że ŁKS nie może przegrać tego spotkania, bowiem w 15. minucie Jan Dźwigała zobaczył czerwoną kartkę, a w 35.  minucie podobna kara spotkała Macieja Joczysa. Poloniści grali więc oslabieni brakiem dwóch zawodników przez 55 minut, a pomimo tego strzelili aż trzy gole.

Do przerwy był wynik bezbramkowy. Po zmianie stron Daniel Ciach i Michał Grunt wyprowadzili Polonię na prowadzenie 2:0. Ełkaesiacy zdołali doprowadzić do remisu po bramkach Beniamina Tonna i Przemysława Kity. Niestety w koncówce Adam Pazio w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do łódzkiej bramki i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

(ME) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 3:2 (0:0)
Bramki: Daniel Ciach 51, Michał Grunt 59, Adam Pazio 83 – Beniamin Tonn 75, Przemysław Kita 81

ŁKS: Olszewski (46 Domżał), Pawlak, Tonn, Jurkowski, Kubicki, Pietrasiak (62 Mordalski), Golański, Wróblewski (46 K. Grzelak, 71 Surowiec), Pękała, Strzelczyk, Kita

Źródło: lkslodz.pl