GKS Bełchatów – Widzew 3:3

W rozegranym w Bełchatowie sparingowym meczu piłkarskim miejscowy PGE GKS Bełchatów zremisował z Widzewem Łódź 3:3 (2:1). W obu ekipach wystąpili testowani zawodnicy.

Z różnych powodów w w ekipie Kamila Kieresia nie mogło wystąpić kilkunastu zawodników. Ostatecznie kadra liczyła 16 piłkarzy w tym czterech testowanych. Przy dwóch bramkach spory udział miał zawodnik 1. FC Kaiserslautern Alan Stulin, który dziś wystąpił na lewej obronie.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się goście, którzy składniejszą grę udokumentowali bramką już w 9. minucie, kiedy Bahin przelobował Łukasza Budziłka. Z czasem podopieczni Kieresia zaczęli grać coraz składniej i szczególnie w ostatnich dwudziestu minutach częściej meldowali się pod polem karnym rywali. Efektem tego było wyrównanie przez Szymona Sawalę, który po centrze Stulina na raty głową pokonał Pytkowskiego. Dziesięć minut później Stulin świetnym podaniem obsłużył Adriana Gębalskiego i ten z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację.

W drugiej połowie trener Kiereś pozmieniał niektórym zawodnikom pozycje na boisku, wprowadził także pięciu nowych piłkarzy, w tym czterech młodzieżowców. Bramkę jednak strzelił najstarszy z tej grupy, czyli Marcin Żewłakow, który płaskim strzałem z ok. 18 metrów nie dał szans golkiperowi gości.

W samej końcówce meczu giekaesiacy na dwie minuty dosłownie stanęli, co wykorzystali goście zdobywając dwie łatwe bramki i doprowadzając do remisu w tym ciekawym sparingu.

PGE GKS Bełchatów – Widzew Łódź 3:3 (2:1)
Bramki: Szymon Sawala 31, Adrian Gębalski 41, Marcin Żewłakow 63 – Aristide Bahin 9, Krzysztof Ostrowski 82, Adrian Pietrowski 83.

GKS: (I połowa) Budziłek – Tadrowski, Szmatiuk, Witasik, Stulin – Wróbel, Sawala, Baran, Mateusz Mak – Gębalski, Nowak.

(II połowa) Kudła – Witasik, Tadrowski, Sawala, Stulin – Wróbel (65′ Mateusz Mak), Zawieja, Piekarski (67′ Baran), Grzelak – Gębalski, Żewłakow

Widzew: (I połowa) Pytkowski – Bartkowski, Duda, Erencia, Lopez – Pietrowski, Mroziński, Moustapha, Banasiak – Okachi, Bahin.

(II połowa) Pytkowski – Bruno, Duda (65. Carvalho), Erencia, Dasse, Ostrowski, Mroziński (58. Zwoliński), Banasiak (58. Horodja), Kaczmarek, Pomian (77. Pietrowski), Oziębała (77. Moustapha)

Źródło: gksbelchatow.com, widzewiak.pl