Lipiny z Pucharem Dni Brzezin

Zespół UKS Lipiny wygrał Turniej Piłki Nożnej roczników 1995- 2000 o puchar Dni Brzezin. W wielkim finale młodzi lipinianie po ciężkiej walce pokonali 1:0 FC Witkowice. Organizatorem zawodów był Brzeziński Klub Sportowy Start Brzeziny, a fundatorem nagród Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Brzezinach.

W imprezie wzięło udział dziewięć zespołów. Zespół gospodarzy wystawił trzy drużyny. Dwie ekipy wystawiły Lipiny i jedną Rogów. Oprócz nich w turnieju wzięły udział drużyny amatorskie z Brzezin i Witkowic. Przed rozpoczęciem pierwszych spotkań wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Mecze jednocześnie rozgrywano na dwóch boiskach i rywalizowano jeden raz 15 minut. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań:

FC Rogów- Lipiniacy Lipiny 0:3

Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Z grupy „A” z kompletem punktów z miejsca pierwszego awansował Start Brzeziny. Z drugiego miejsca awansowała drużyna UKS Lipiny, która zdobyał cztery punkty, tyle samo co Snowkids Brzeziny. W przypadku równej liczby punktów zadecydował stosunek bramek i w nim lepsi okazali się lipinianie. Z grupy „B” z pierwszego miejsca awansowali Lipiniacy Lipiny, którzy zdobyli komplet 12 punktów, a z drugiego FC Witkowice z 9 punktami.

UKS Lipiny- FC Witkowice 1:0

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzce pierwszego półfinału. W drugim w bratobójczym pojedynku spotkały się dwie drużyny z Lipin. W małym finale drużyna gospodarzy okazała się nieznacznie lepsza od Lipiniaków, a w wielkim finale UKS Lipiny minimalnie lepszy od amatorskiej drużyny FC Witkowice.

Po zakończonych spotkaniach przystąpiono do dekoracji uczestników turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowy dyplom. Pierwsze trzy drużyny otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary. Wybrano również najlepszego strzelca turnieju, którym okazał się Adrian Skwarka, który zdobył 9 bramek. Najlepszym bramkarzem został wybrany Rafał Rewkiewicz. Podczas dekoracji nagrody wręczał trener seniorskiej drużyny Startu Brzeziny- Damian Gamus. Po turnieju główny organizator Piotr Natkański serdecznie podziękował wszystkim drużynom za przybycie i życzył dalszych sukcesów sportowych.

Źródło: własne