Rekordowa wygrana Przyjaźni

UKS Przyjaźń Piotrków do końca walczy o zachowanie drugoligowego bytu. Podopieczne Jacka Kościańskiego wygrały w spotkaniu przedostatniej kolejki II ligi (grupa małopolska) z Zielonką Gamar Wrząsowice aż 11:0 (3:0).

Zespół gości momentami zupełnie nie istniał. W 17. minucie worek z bramkami rozwiązała Milena Owczarek, a później gospodynie zdobyły jeszcze dziesięć goli. Strzelecki festiwal zakończyła w 89. minucie Julita Ziółkowska. Piotrkowianki muszą liczyć teraz na lokalnego rywala – Ceramikę Opoczno. Opocznianki grają w niedzielę z Naprzodem Sobolów, który wyprzedzał LUKS Przyjaźń o dwa punkty. W przypadku zwycięstwa Ceramiki zespół z Sobolowa znajdzie się na miejscu spadkowym. O wszystkim zdecyduje wtedy ostatnia kolejka, w której drużyna z Piotrkowa zmierzy się na wyjeździe w Sieradzu z miejscowym MOSiR-em.

LUKS Przyjaźń Piotrków – Zielonka Gamar Wrząsowice 11:0 (3:0)
(Milena Owczarek 17,57, Dominika Dorożyńska 25, Natalia Krogulska 36, Danuta Paturaj 52, 87, Julita Ziółkowska 72,82,89, Anna Jakubowska 60, 80)