Remis Pelikana na koniec

Remisem 2:2 (1:2) zakończyło się ostatnie w tym sezonie spotkanie II ligi (grupa łódzko-mazowiecka) z udziałem Pelikana Łowicz. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Grzegorza Wesołowskiego zdobywali w pierwszej połowie: Krzysztof Brodecki i Konrad Kowalczyk.

Pierwszy kwadrans był niezwykle nudny. Gra toczyła się bowiem w środkowej strefie boiska. Pierwsi zaatakowali goście i w 25. minucie objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Brodeckiego. Dziewięć minut później padło wyrównanie po trafieniu Wojciecha Fabianowskiego. Pelikan raz jeszcze w tej połowie spotkania objął prowadzenie. W 40. minucie gola zdobył Konrad Kowalczyk.

W drugiej połowie łowiczanie nie byli już tak skuteczni, a z biegiem czasu do głosu doszła Stal. W 64. minucie na 2:2 wyrównał Artur Cebula i jak się później okazało była to bramka, która ustaliła wynik spotkania. Pelikan żegna się więc z sezonem 2011/2012 remisem. Po raz ostatni łowiczanie wywalczyli trzy punkty 1 kwietnia w wygranym 4:2 spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie Pelikan będzie grał zdecydowanie lepiej.

Stal Stalowa Wola – Pelikan Łowicz 2:2 (1:2)
Bramki: Wojciech Fabianowski 34, Artur Cebula 64 – Krzysztof Brodecki 25, Konrad Kowalczyk 40

Stal: Wołoszyn – Demusiak, Czarny ż, Lewandowski, Cebula (71′ Widz) – Radawiec, Kachniarz ż, Żmuda, Piątkowski (46′ Getinger) – Fabianowski, Białek (46′ Horajecki).
Trener: Mirosław Kalita

Pelikan: Stodoła – Domińczak, Brodecki, Łakomy, Adamczyk – Wyszogrodzki ż (90′ Trakul), Gamla, Solecki, Pomianowski – Kowalczyk, Kosiorek (84′ Krzemiński).
Trener: Grzegorz Wesołowski