AKTUALNOŚCI
Charytatywnie w Uniejowie

Kilkanaście tysięcy złotych zebrano dla chorego na aplazję Kuby Fabijańczyka podczas charytatywnego meczu piłkarskiego w Uniejowie. Na inaugurację pięknego obiektu Canal+ zremisował z łączoną drużyną MGLKS/Samorządowcy 6:6.


 

Dziennikarze w pomoc choremu 18-letniemu piłkarzowi Radości Warszawa zaangażowali się pod koniec ubiegłego roku. Zbierają pieniądze w różny sposób, a jednym z nich jest możliwość gry z reprezentacją stacji telewizyjnej i jej stałymi współpracownikami. Aby taki mecz doszedł do skutku, burmistrz Uniejowa musiał wygrać specjalną licytację i dzięki temu 12 tysięcy złotych zasiliło konto pomocy dla Kuby.

Do Uniejowa obok dziennikarzy – Rafała Nahornego, Cezarego Olbrychta czy Tomasza Lipińskiego przyjechali również znakomici piłkarze – Maciej Murawski, Piotr Dziewicki, Remigiusz Jezierski, Krzysztof Przytuła. Gospodarze zagrali wzmocnieni przez Euzebiusza Smolarka, a jego obecność w Uniejowie nie była przypadkowa. Przed meczem uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Włodzimierza Smolarka. Dzięki zaangażowaniu zmarłego w marcu tego roku reprezentanta Polski w Uniejowie powstał kompleks sportowy noszący jego imię. Na spotkaniu obecna była również najbliższa rodzina 60-krotnego reprezentanta Polski.

– Myślę, że ojciec byłby dumny oglądając te wspaniałe obiekty. Dzięki takim miejscom młodzież może trenować w bardzo dobrych warunkach, a o to tata walczył będąc działaczem – podkreślał Ebi. Na honorowym miejscu na terenie boisk znajdą się dwie olbrzymie flagi przekazane przez stowarzyszenie kibiców holenderskich drużyn Feyenoordu Rotterdam i FC Utrecht (w tych zespołach występował Włodzimierz Smolarek). Sam mecz miał dwie, całkowicie różne odsłony. W pierwszej połowie Canal+ zmierzył się z beniaminkiem łódzkiej ligi okręgowej MGLKS Termy Uniejów i przegrywał już 1:6. W drugiej części gospodarzy zmienili zawodnicy Urzędu Marszałkowskiego (z wicemarszałkiem Dariuszem Klimczakiem na czele) i Canal+ odrobił straty doprowadzając do remisu 6:6. Inauguracja obiektu wypadła niezwykle okazale, a kibice na trybunach kupując po 5  złotych bilety również włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Kuby.   

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments