Majić lepszy od Majaka

Lechia Tomaszów przypieczętowała awans do III ligi wygrywając z Concordią Piotrków 2:0 w spotkaniu 30. kolejki IV ligi (grupa łódzka). Był to prestiżowy mecz dla trenerów obu drużyn. Szkoleniowiec Concordii Sławomir Majak rozpoczynał wszak bieżący sezon jako trener Lechii.

Majak po dwóch zaledwie meczach został jednak z Tomaszowa zwolniony, a zastąpił go Aleksandar Majić. Pod wodzą Majicia Lechia szybko odrobiła straty z początku sezonu i na pięć kolejek przed końcem zapewniła sobie awans. Majak po stracie pracy w Tomaszowie pomagał w prowadzeniu grającej w klasie B Warty-Carbo Pławno, a od rundy wiosennej ponownie został trenerem Concordii Piotrków.

Goście nie byli w stanie zagrozić dziś nowemu trzecioligowcowi. Lechia nie grała olśniewającego futbolu, ale w zupełności to wystarczyło na Concordię. Pierwszy gol padł po zamieszaniu podbramkowym w 32. minucie. Piłkę do bramki skierował Kamil Kubiak. Wynik spotkania ustalił na osiem minut przed końcem Michał Nowacki.

Lechia Tomaszów – Concordia Piotrków 2:0 (1:0)